Erzurum Haber

Kaya,“Birinci partiyiz”

Kaya,“Birinci partiyiz”
547 Kez
02 Mayıs 2013 - 10:57

MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, partisinden büyükşehir belediye başkan adayı olmak için Başkent ve metropol kentlerde üst düzey görevlerde bulunan bürokratların adeta sıraya girdiğini söyledi. “Yoğun bir teveccühle karşı karşıyayız” diyen MHP’li Kaya, bu konuda sürekli  olarak Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli ile fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti. Kaya, “Şehrin çocukları doğdukları kente belediye başkanı olmak için partimize yoğun ilgi gösteriyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Erzurum’daki Dadaşlar bu önemli yarışta yer almak için bizlerle konuşuyor, partimize müracaat ediyor. Bu konuda tek merci kuşkusuz Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’dir. Partimiz mutlaka en iyi hizmet adamını, gönül erini, Dadaşların gerçek temsilcisini halkımızın karşısına çıkaracaktır” dedi.

“Birinci partiyiz”

“Kim ne derse dersin Erzurum’da birinci partiyiz” diyen MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, bu düşüncenin kentte yaygın olduğunu vurguladı. Çözüm süreci konusundaki tavizlerin iktidar partisine kentte büyük bir kan kaybettirdiğini öne süren Kaya, “Bugün kamuya açık hangi yere giderseniz gidin, hangi kahvehaneye bakarsanız bakın, sokak ve caddedeki vatandaşlarımızın partimizin savunduğu milliyetçi ve muhafazakar tavrı takdir ettiğini görürsünüz. Çözüm süreci iktidarın gösterdiği tavizlerin en büyük örneğidir. Halk gerçeği görüyor. Vatanımızın kalesi olan mübarek şehrimizin insanlarının gündemi artık MHP’dir. Biz, kentte birinci partiyiz. İnşallah adayımız da her kesimin kabul ettiği bütün yönleriyle Erzurum’u özümsemiş bir halk adamı olacaktır” diye konuştu.

“AKP’ye 1 Nisan Şakası yapacağız”

MHP Erzurum İl Başkanlığı’nın şehirdeki siyasi hayatı yakından analiz ettiğini ifade eden Kaya, “İktidar mensuplarının ve onların kentteki temsilcilerinin yaptığı yanlış ve yolsuzlukları teker teker biliyoruz. Yeri ve zamanı geldiğinde hepsini teker teker açıklayacağız. Mevcut siyasi iradenin bazı temsilcilerinin elleri kelepçeli halleri daha dün gibi aklımızda… Ödevimize çok iyi çalışıyoruz. Memleketin her bir sathına partimizin mührünü vuracağız. 2014’te AKP’ye 1 Nisan Şakası yapacağız. Çünkü o gün sandıkların hepsinden Üç Hilal çıkmış olacak. O gün ülkemizin kaderi değişecek. O gün ülkesini ve vatanını sevenlerin kurtuluş gününü idrak edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.