Erzurum Haber

Kaya: Resuloğlu’nu desteklemedik

Kaya: Resuloğlu’nu desteklemedik
597 Kez
07 Mayıs 2013 - 18:32

MHP İl Başkanı Zekai Kaya, ETSO’nun hafta sonunda yapılan seçimleriyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İl Başkanı Kaya, bazı kesimlerin “MHP’ye ve ülkücülere hakaret edenlere destek verdiler” diye kendilerini suçladığına dikkat çekerek, “Biz asla MHP’ye, ülkücülere hakaret edenlere prim vermeyiz. O nedenle, MHP karşıtı ve ülkücülere hakaret edenlerle ittifak edenlere değil, mevcut Başkan Lütfü Yücelik ve ekibini destekledik” dedi.

Murat Resuloğlu’nun partilileri olduğunu ifade eden Kaya, MHP ve ülkücülerin tasvip etmediği kişilerle ittifak etmesi ve sonrasında da ülkücülere hakaret eden kişilerle ortak hareket ettiğinin tespit edilmesi üzerine destek vermediklerini söyledi.

ETSO Başkanı Lütfü Yücelik ve ekibine koşulsuz bir destekleri olduğunu ifade eden Kaya, “Asla ve kata MHP’ye karşı olup, kirli ağızlarıyla ülkücülere hakaret edenlerin yanında olmayız, onları desteklemeyiz. Bu konuda Murat Resuloğlu’na da açıkça ‘seni desteklemeyeceğiz’ dedik ve dediğimizi de yaparak Lütfü Yücelik ve ekibini destekledik. Ancak birkaç gündür belli çevrelerce tam tersi iddialar insanların kulaklarına fısıldanmaya başlandı. İddiaların doğru olmadığını hem partililerimizin hem ülküdaşlarımızın hem de Erzurum kamuoyunun bilmesini arzu ettiğimiz için bu açıklamayı yapmanın uygun olacağına kanaat getirdik. Bu vesileyle yeniden başkanlığa seçilen Lütfü Yücelik ve arkadaşlarını tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.