Erzurum Haber

Kaya, hükümete yüklendi

Kaya, hükümete yüklendi
357 Kez
03 Nisan 2013 - 16:57

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, çözüm süreci hususunda hükümeti eleştirerek, “Günlerdir ülkemizi adına çözüm süreci denilen, içeriğinde Türklükle alakası olmayan ve vatanımızın bölünmesini hedefleyen gündemle meşgul edilmektedir.” dedi.
Dünün müebbet mahkûmunun bugün muhatap mahkûmu haline getirildiğini öne süren Kaya, “AKP artık ülkeyi bölme planlarını utanmadan, sıkılmadan terör örgütünün ağzıyla duyurmaya başlamışlardır. Kürt sorunu diyerek olmayan bir meseleyi ortaya atıp, ülkeyi birilerine peşkeş çekmeye çalışanlar bilmelidirler ki; sorun Türk, Laz, Çerkez veya Kürt olmak değil, meselenin aslı ekmeğini yediğin vatana ihanet etmemektir. Meselenin aslı gölgesinde rahat ve huzurlu bir şekilde yaşadığımız bayrağımıza ihanet etmemektir. Ülkemizin üzerine kapkara bulut gibi çöken, PKK ile BDP ve ortakları AKP, her geçen gün vatanımızı içinden çıkılması güç durumlara sokmaktadırlar. Milletimizin ve vatanımızın nasıl bir ihanetle karşı karşıya kaldığını müzakerecilerin bu son çıkışlarıyla bir kez daha üzülerek görmüş olduk. Koskoca bir milletin bir terör örgütüne nasıl teslim edilmeye çalışıldığını görmüş olduk.” diye konuştu.
Olumsuzluk karşısında Milliyetçi Hareket Partisinin ve ülkücülerin suspus olmayacağını ifade eden Kaya, “Liderimizin, Bursa mitingindeki ‘Vur de Vuralım, Öl de Ölelim’ sloganına verdiği cevabı laf ebeliği yapıp her yerde söylediğiniz gibi, iktidarın İmralı’daki ortağının ‘50 bin kişi ile savaşırız’ sözlerini de kalemlerinize alsaydınız. Ama alamazsınız gücünüz yetmez. Bizler bu vatanın ve bu vatan için can verenlerin yoldaşı oluruz. Burası Türk’ün son yurdudur öyle kalacaktır. Ne mutlu Türk’üm diyene.” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.