Erzurum Haber

Kask istemiyorlar

Kask istemiyorlar
362 Kez
14 Mayıs 2013 - 11:24

Erzurum’da düzenlenen Atlı Cirit İl Şampiyonası’na katılan sporcular, bisiklet kaskıyla cirit oynamaktan rahatsız olduklarını söyledi.
Merkez Yakutiye İlçesi havalimanı yolu üzerindeki cirit stadyumunda başlayan şampiyonaya 19 kulüpten 300 sporcu katıldı. 180 atla müsabakalara katılan sporcular ilk kez kaskla cirit oynadı. Binicilerin kullandığı kask yerine bisiklet kaskı takarak yarışan sporcular bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirdi.
Geleneksel Spor Dalları saha görevlisi Necmi Dedeoğlu, kaskın sporcunun can güvenliği için gerekli olduğunu vurgulayarak, “Kask güzel bir uygulama. Ancak bu kaskların yerine daha orjinalleri var. Türkiye Jokey Kulübünün yarışlarını takip ediyorum. Orada yarışmacılar binici kaskı takıyor. Binicilikteki kasklar olsaydı daha iyi olurdu. 900 yıl sonra cirit sporunda bir ilki gerçekleştirdik” diye konuştu.
Sporculardan Serkan İncesu da, yarışların kaskla daha güvenli olacağını belirterek, “Ancak bu kasklar ağır. Atın üzerinde rahat hareket edemiyoruz. Gözümüzün önüne geliyor ve dengemizi kaybediyoruz. Keşke bisiklet yerine binicilerin kullandığı kask olsaydı. Böylece daha iyi olurdu” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.