Erzurum Haber

Karşısına rakip çıkmıyor…

Karşısına rakip çıkmıyor…
791 Kez
18 Ocak 2013 - 10:17

Erzurum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Hüseyin Akal, 59’uncusu yapılan genel kurulda yeniden başkan seçildi. Akal,  28 yıldır başkanlık yaparak adeta bir rekora imza attı.

Nurullah PALA-Pusula

Erzurum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Seçimli Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. Çınar Cağ Kebap Salonu’nda yapılan kongrede Hüseyin Akal güven tazeledi. 59. Genel Kurul’da yeniden başkan seçilen Akal, başkanlık sürecini 28 yıla çıkartarak rekora koştu. Akal 1985 yılında yapılan seçimlere rakibi olan Ali Rıza Dikel ile yarıştı. Seçimden zaferle çıkan Akal, o tarihten bugüne kadar Erzurum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı koltuğunda oturuyor. Tam 27 yıldır seçimlere rakipsiz giren Başkan Akal, dün bir kez daha rakipsiz girdiği seçimden güven tazeleyerek çıktı. Hedefinin hizmet süresini 50 yıla çıkartmak olduğunu ifade eden Erzurum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bakanı Hüseyin Akal, “Üyelerimiz teveccüh gösterdiği sürece onlara layık olmaya ve daha fazla kredi kullanmalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yapacağım”dedi.

BATAKTA PARAMIZ YOK

Yirmisekiz yıldır Erzurum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını yapan Hüseyin Akal, kendisine oy vererek yeniden iş başına getiren üyelere teşekkür etti. Erzurum esnafına övgüler yağdıran Akal, “Erzurum esnafı borcuna sadık, bizim verdiğimiz kredilerde şu ana kadar batakta paramız yok. Sadece yüzde üçlük bir esnafla icralığız”dedi. Bazı üyelerin “Kredi almak için bizden eşimizinde imza atmasını istiyorlar. Bu konuda sıkıntılıyız” şeklindeki sorularına da değinen Akal, “Biz bunu daha öncede dile getirdik. Ancak bizim yapacağımız bir şey yok. Yeni Ticaret kanununun maddeleri arasında yer alıyor. Bunun için elimizden bir şey gelmiyor”dedi.

AKAL FUL ÇEKTİ

Divan Başkanlığını Bayburt Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı H.Mehmet Sekmenli’nin yaptığı kongrede divan üyeliklerini Yılmaz Taş ve Mücahit Harmandar yaptı. Saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrenin gündem maddelerine geçildi. Yönetim ve Denetim Kurullarının hazırladıkları faaliyet raporlarının okunmasının ardından Kooperatif Yönetimi ve Denetim Kurulu ibra edildi. Yeni tahmini gelir ve gider bütçeleri de görüşülerek kabul edildi. Açık oylama ile yapılan yeni yönetim kurulu seçimlerinde 145 üye aynı anda al kaldırarak Hüseyin Akal ve ekibini dört yıllığına daha göreve getirdi. Erzurum esnafına hizmet için daha çok çalışacaklarını vurgulayan Akal, kendisine ve yönetimine teveccüh gösterenleri mahcup etmeyeceklerini söyledi. Akalın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Fuat Tizgili,  Mahmut Öztürk, Hasan Tahsin Türkkal ve Remzi Keteci Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine ise Bekir Bingöl, Ali Aksu, Zekayi Kaplan, Mücahit Harmandar ve A. Hakim Kaya seçildi. Dün yapılan genel kurula Halk Bankası Bölge Koordinatörü Mücahit Yıldırım, Erzurum Şube Müdürü Hanifi Özünal, Ayazpaşa Şube Müdürü Remzi Güneş, Bölge Pazarlama Bölümü Müdürü Gökhan Yiğit ve Bölge Tahsis Bölümü Müdürü Abdulkerim Ulaş ile Kazım Karabekir Kooperatif Başkanı Seyfettin Saka’da katıldı. Öte yandan Denetim Kurulu üyeliklerine de Sebahattin Ovat ve Selim Tuna seçildi. Seçimlerin ardından Hüseyin Akal tebrikleri kabul etti. Seçim cağ kebap ziyafeti ile sona erdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.