Erzurum Haber - 23 Mayıs 2019, Perşembe

Kariyerlerinde Avrupa başarısı var

18 Mart 2014, 10:54
Kariyerlerinde Avrupa başarısı var

Nurullah PALA/ERZURUM-ÖZEL HABER

Erzurumlu bedensel engelli tenisçiler, kortlarda engel tanımazken, rakiplerini mağlup etmek için Antalya’ya gidiyor. 23 Mart’ta 20 ülkeden bedensel engelli sporcuların katılacağı Uluslararası Tenis Turnuvası’nda Erzurum’u temsil edecek olan Nur Sefa Dayauç, Emre Cancan ve Tayfur Abbascıoğlu rakiplerine Erzurum’dan meydan okudu. Kortları rakiplerine dar etmeye hazırlanan üç sporcu, aynı zamanda tenis antrenörü olan Tenis İl Temsilcisi Alpaslan Tozoğlu ve Antrenör Burak Tozoğlu yönetiminde Antalya’ya gidecek olan bedensel engelli tenisçiler madalya sözü verdi.

Kariyerlerinde Avrupa başarısı var

Erzurumlu bedensel engelli tenisçilerden Nur Sefa Dayauç daha önce Belçika’da Avrupa ikinciliği kazanırken, Antalya’da da üçüncülük kazandı. Emre Cancan ise Avrupa şampiyonasında ve daha önce Antalya’da yapılan şampiyonada üçüncülük kürsüsüne çıkmış bir sporcu. Tayfur Asbbascıoğlu ise yeni katıldığı arkadaşlarının yanında 23 Mart’ta Antalya’da yapılacak olan uluslararası turnuvada madalya arayacak. Antalya yolcusu olan üç tenisçiye güvendiğini belirten il temsilcisi Alpaslan Tozoğlu, “Üç sporcumuzda inanıyorum ki, Antalya’dan Erzurum’a zaferle dönecek” dedi.

Hülya Avşar konuk etmişti

Tenis il temsilcisi Alpaslan Tozoğlu ve antrenör Burak Tozoğlu, Erzurumlu bedensel engelli sporcuların, yeni bir zafere imza atması için yoğun bir mesai harcıyor. Antrenör ve Tenis İl Temsilcisi Alpaslan Tozoğlu, daha öncede bedensel engelli sporcuları Hülya Cup’a götürerek, İstanbul’da engelli sporcuları Hülya Avşar ile buluşturmuştu. Avşar kızı, başta Tozoğlu olmak üzere sporcularla yakından ilgilenerek, onlara destek vermiş ve gönüllerde taht kurmuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*