Erzurum Haber

Karatecilerin kalbi olimpiyatlar için attı

Karatecilerin kalbi olimpiyatlar için attı
349 Kez
20 Mayıs 2013 - 10:53

Erzurum’da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gösterilerine karateciler damga vurdu. Karatenin Olimpiyatlarda yer alması ve 2020 olimpiyatlarına aday olan İstanbul’a destek olmak için Erzurumlu karateciler, olimpiyat halkaları oluşturarak gösteri yaptı. Gösteri protokol ve izleyenleri büyüledi.

 

Nurullah PALA-Onur SAĞSÖZ/ERZURUM

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020’ye aday olan İstanbul için belirlediği “Birlikte Köprüler Kuralım” sloganına Erzurum Vali Sebahattin Öztürk’ten sonra karatecilerden de anlamlı destek geldi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Erzurum’da çoşkuyla kutlanırken kutlamalara damgayı Karate Bölge Başkanı Ahmet Çelebi yönetimindeki karateciler vurdu.  Kent Meydanı’nda düzenlenen gösterilerde bedenleri ile olimpiyat halkalarını oluşturan 350 karateci, kalplerinin 2020 Olimpiyatı için attığını gösterdi. Karate Bölge Başkanı Ahmet Çelebi’nin gayretleri sonucu oluşturulan anlamlı gösteri ayakta alkışlandı. Sporcuların, karatenin olimpiyatlarda yer alması ve 2020 Yaz Olimpiyatlarını İstanbul’un alması için destek verdi.
Karate olimpik olsun İstanbul 2020’yi alsın

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sabah erken saatlerde Yakutiye Kent meydanında düzenlenen etkinliğe Erzurumlu karateciler damgasını vurdu. İstanbul ile birlikte 2020 olimpiyatlarına aday olduklarını söyleyen 350 karateci bedenleri ile olimpiyat halkalarını oluşturup sergiledikleri gösteri ile kalplerinin olimpiyat için attığını gösterdi. Karate 7. Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, “Karate sporu büyük bir ihtimalle olimpiyatlarda yer alacak. İstanbul’da 2020 Yaz Spor Olimpiyatları’na  aday. Bununla birlikte bizlerde olimpiyatta yer almak için adayız. İnanıyoruz ki, bu görüntülerimiz hem karate sporunun olimpik olması hem de İstanbul’un olimpiyatları alması için önemli bir destek olacak ve yankı bulacak” diye konuştu.

Karatecilerin kalbi olimpiyatlar için attı

Karatecilerin olimpiyat renklerinde hazırladığı kartonlarla yaptıkları gösterilerde kalpler olimpiyatlar için çarptı.  Gösterilerini 2020 İstanbul’a destek ve karatenin olimpik olması için yaptıklarını vurgulayan Çelebi, “Kamuoyuna kalbimizin karate, İstanbul ve Olimpiyat için attığını vurgulamak için böyle bir gösteri düzenledik” dedi. Bu arada Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile organizasyona katılan herkes Karate Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, antrenörler  ve sporcuları anlamlı gösterisinden dolayı kutladı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA BIÇAKLI CİNAYET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA YANGIN…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
REKOR DÜZEYDE BAŞVURU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞİFALI TOPRAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAKÜ EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YAŞ KESEN BAŞ KESER
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA KAZA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İŞTE O SONUÇLAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA DERS ZİLİ ÇALDI

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.