Erzurum Haber

Kapalı köy yolları için ekipler seferber oldu

Kapalı köy yolları için ekipler seferber oldu
370 Kez
27 Ocak 2013 - 13:42

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yeniden başlayan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye başlarken Erzurum’da 194 köy yolu ulaşıma kapandı.
Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bölge Sibirya üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altına giriyor.
Bölgede gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 4, Ardahan’da 2, Erzincan, Ağrı ve Iğdır’da 1, Erzurum’da ise 1 derece oldu.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan’da sıfırın altında 1, Erzurum ve Kars’ta 2, Ağrı’da 3, Erzincan ve Iğdır’da 5 derece olması tahmin ediliyor.
Bölgede, parçalı çok bulutlu hava etkili olurken, Erzincan ve Iğdır’da karla karışık yağmur, diğer bölgelerde kar yağışı bekleniyor.
Yetkililer, gizli buzlanma ve don olayına karşı uyardı. Yüksek kesimlerde ise çığ ve tipi görülebileceği belirtildi.
Erzurum’da 194 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. İl Özel İdaresi’ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için yoğun bir şekilde çalışmalarını yürütüyor.
Kar ve tipi nedeniyle Erzurum’un çevre illerle de ulaşımın da aksamalar yaşanırken Erzurum – Bingöl Karayolu zaman zaman ulaşıma kapanıyor. Trafik ekipleri Çat yolu istikametini levhalarla kapatarak sürücüleri uyarıyor.
Öte yandan, kar Palandöken Kayak Merkezinde ise eğlenceye dönüşüyor. Hafta sonu tatilini geçirmek üzere Palandöken’e çıkan öğrenciler bol bol kartopu savaşı yaparak eğleniyorlar.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.