Erzurum Haber - 22 Şubat 2020, Cumartesi

Kanstrup’tan tehdit iddiası

10 Eylül 2019, 13:47
Kanstrup’tan tehdit iddiası

Erzurum/zirve2000 Geçen sezon Büyükşehir Belediye Erzurumspor forması giyen Pierre Kanstrup, başkan Hüseyin Üneş hakkında şok bir iddiada bulundu.

Danimarkalı stoper, mavi-beyazlı kulübün Süper Lig’den düşmesi üzerine kâbus gibi günler yaşadığını bildirdi. Bir yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen üste 100 bin euro vererek takımdan gönderilmek istendiğini aktaran Kanstrup, “Başkan son toplantıda, ‘Kreşteki oğlunun güvenliğini garanti edemem’ deyince ayrılmak zorunda olduğumu anladım” dedi.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un geçen sezon Süper Lig’de oynarken 6 ay süreyle formasını giyen Danimarkalı stoperi Pierre Kanstrup, Başkan Hüseyin Üneş’in kendisini tehdit etmesinden sonra kulüpten ayrıldığını ileri sürdü.

Danimarka Futbolcular Derneği’nin resmi sitesine bir röportaj veren 30 yaşındaki Kanstrup, Erzurumspor’un Süper Lig’den düşmesinin ardından bir sezon daha sözleşmesi olmasına rağmen mavi-beyazlı takıma veda etmek zorunda kalmasını detaylarıyla anlattı. Erzurumspor gibi bir kulübe geldiğinde iyi bir sözleşmesi olduğunu ve “krallar gibi” muamele gördüğünü belirten Kanstrup, kulübün 1. Lig’e düşmesinin ardından adeta kâbusu yaşadığını aktardı.

3’te 2 indirim!
Pierre Kanstrup, Türkiye 1. Ligi’nde 5 yabancının oynamasına izin verildiği için Erzurumspor’un kadrosunda bulunan 12 yabancıdan gidecekler arasında kendisinin de bulunduğunu ifade etti.

Başkan Hüseyin Üneş’in kendisini tercüman aracılığıyla çağırdığı ilk toplantıda, 100 bin euro getirmesi ve kalan 12 aylık maaşından da feragat etmesi durumunda serbest kalacağı teklifi yaptığını bildiren Danimarkalı stoper bunu kabul etmediğini söyledi. Kanstrup, Başkan Üneş’in ikinci toplantıda bağırıp, çağırdıktan sonra bu kez maaşından yüzde 66 indirim yapması halinde takımda kalabileceği önerisinde bulunduğunu ancak bunu da geri çevirdiğini dile getirdi.

Menajerini aradı
Kadrodan ayrılacak futbolcuların 40 gün boyunca A takımdan ayrı olarak farklı bir sahada yalnızca koştuğunu belirten Kanstrup, yaptıkları üçüncü toplantıda Hüseyin Üneş’in tehdit etmesi sonucu Erzurum’u terk etme kararı aldığını söyledi.

Hüseyin Üneş’in tercüman aracılığıyla yapılan son toplantıda bir hayli sinirli olduğunu aktaran Danimarkalı futbolcu, başkanın, kreşe giden küçük oğlunu hedef alan, “Oğlunun güvenliğini garanti edemem” tehdidinde bulunduğunu savundu. Kanstrup bu olayın hemen ardından menajerini arayarak, şehirde ve kulüpte daha fazla kalamayacağını anladığını bildirdiğini vurguladı.

Erzurum’a gittiği ilk günlerde kulübün oğlunu bir kreşe yerleştirdiğini aktaran tecrübeli futbolcu, başkanın ciddi tehdidi ardından, “Sabah kreşte güler yüzlü pedagoglara bıraktığımız çocuğumuzu acaba saatlerce karanlık bir odada bırakırlar mı?” düşüncesine kapılmaya başladığını kaydetti.

ERZURUMSPOR’DAN AÇIKLAMA
TFF 1. Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor sezon başında takımdan ayrılan ve “Takımdan ayrılmam için Başkan Hüseyin Üneş çocuğumla beni tehdit etti” iddiasında bulunan stoper Kanstrup hakkında bir mesaj yayımladı.

Sezon başında Norveç’in Valerenga kulübüne transfer olan Pierre Kanstrup Norveç basına, mavi-beyazlı kulübün Süper Lig’den düşmesi üzerine kabus gibi günler yaşadığını bildirmişti. Bir yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen üste 100 bin Euro vererek takımdan gönderilmek istendiğini aktaran Kanstrup, “Başkan son toplantıda, ‘Kreşteki oğlunun güvenliğini garanti edemem’ deyince ayrılmak zorunda olduğumu anladım” açıklamasında bulunmuştu.
Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un geçen sezon Süper Lig’de oynarken 6 ay süreyle formasını giyen Danimarkalı stoperi Pierre Kanstrup, Başkan Hüseyin Üneş’in kendisini tehdit etmesinden sonra kulüpten ayrıldığını ileri sürdü.

Bunun üzerine BB Erzurumspor’un sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayımladı. Mavi- beyazlı ekip açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Sezon başında sözleşmemizi karşılıklı anlaşarak feshettiğimiz eski oyuncumuz Danimarkalı Pierre Kanstrup’un bugün basına düşen açıklamalarını hayretle okuduk. Şehrimize adım attığı andan itibaren diğer yerli ve yabancı oyuncularımıza sağladığımız imkanlar gibi Pierre Kanstrup’a da evini, arabasını, çocuğunun kreşine kadar her türlü imkanı sağlayarak Erzurum’un misafirperverliğini en iyi şekilde kendisine ve ailesine gösterdik. Süre aldığı maçlarda takımımız için elinden geleni yapan oyuncunun takımımızdan alacaklarını zamanında ve eksiksiz yatırdık. Takımdan resmi olarak ayrıldıktan sonra kendisinin talebiyle bir süre daha kulübümüzün tahsis ettiği evde kalmış ve yine tahsis edilen araba oyuncuda kalmış, kulüp binası ve antrenman sahaları şehirden ayrılana kadar oyuncunun kullanımına açık tutulmuştur. Sezon başında alt ligde yabancı sınırı olduğunu, Erzurumspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda teknik heyetle yaptığımız görüşmelerle kendisinin kadroda bulunma ihtimalinin düşük olduğunu ifade ettik, karşılıklı anlaşarak sözleşmemizi feshettik ve alacaklarının tamamını da ödedik. Yaklaşık bir ay önce başka bir takımla anlaşarak Erzurum’dan ayrılan oyuncunun kulüp başkanımız, yöneticilerimiz, kulüp personelimiz, teknik heyet ve oyuncularımızla sıcak bir ortamda gerçekleşen vedalaşmasının ardından üstelik bu kadar zaman geçtikten sonra ortaya attığı bu haksız ve mesnetsiz iddiaları kınıyoruz. Kanstrup, Erzurum’dan ayrılmanın burukluğuyla, yeniden Türkiye’ye gelmek ümidiyle, aile gibi hassas bir konuyu seçerek ülke gündemine gelmeyi planlamış, atmış olduğu iftirayla kulübümüze, şehrimize ve ülkemize zarar vermeye çalışmıştır. Erzurum gibi futbolu seven bir şehri, Erzurum kadar misafirperver bir kenti, kadrosunda bulunan her oyuncuya aynı ilgiyi ve özveriyi gösteren kulübümüzü, çocuklara olan sevgisiyle bilinen başkanımızı bu tür haksız ithamlarla lekelemeye kimsenin hakkı yok. Büyük Erzurumspor taraftarı başta olmak üzere futbolseverler ve kamuoyuna saygılarımızla”

pıerre kanstrup

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*