Erzurum Haber

Kampın maskotu oldu

Kampın maskotu oldu
330 Kez
16 Ağustos 2013 - 11:54

Milli kayakçı Kelime Çetinkaya, Erzurum’da yaptıkları kampa 2.5 yaşındaki çocuğu Manas ile katıldı. Minik çocuk kampın adeta masgotu olurken, babası Haydar Çetinkaya ve Annesi Kelime Çetinkaya  için de moral kaynağı oluyor.

Nurullah PALA-ERZURUM-ÖZEL HABER

Kayaklı Koşu Milli takımının  Atlama Kuleleri’nde yaptığı kamp tüm hızıyla sürerken, Olimpik Kayakçı Kelime Çetinkaya’nın 2.5 yaşındaki  çocuğu Manas kampın masgotu haline geldi. Kayakla Atlama Milli takımı Antrenörlerinden Haydar Çetinkaya ile evli olan ve üç kez Olimpiyatlara katılan kayakçılardan biri olan Kelime Çetinkaya,  Rusya’nın Sochi kentinde yapılacak olan 2014  Kış Olimpiyatlarına Erzurum’da hazırlanırken. Kampa yanında getirdiği minik oğlu Manas kampın en çok dikkat çeken ismi oldu. Diğer antrenörlerin ve sporcuların da neşe kaynağı olan minik Manas, kampın neşe kaynağı haline geldi.

MANAS DESTANI’NDAN ETKİLENDİK

Manas Destanı’ndan etkilendikleri için çocuklarının adını Manas koyduklarını belirten Milli Kayakçı Kelime Çetinkaya ile antrenör olan eşi Haydar Çetinkaya,  “İnşallah oğlum büyüdüğünde bir tarih yazar” dedi. Kendisinin de iddialı bir şekilde Rusya’nın Sochi kentinde yapılacak olan 2014 Kış Olimpiyatlarına hazırlandığını belirten Kelime Çetinkaya,  “Tam üç kez olimpiyatlara katılarak ülkemi temsil ettim. Şu anda da hızla form tutuyorum. İnşallah bu yıl yapılacak olan yarışlarda ve Sochi’da 2014’de yapılacak olan Kış Olimpiyatlarında en iyi sonuçları alırım” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.