Erzurum Haber

Kalecilerin pestilini çıkartıyor

Kalecilerin pestilini çıkartıyor
376 Kez
27 Temmuz 2013 - 18:30

Kaleci İlker Günay’ın yanı Tekirova’nın başarılı file bekçisi Hüseyin Daş ile Erzurumlu genç kaleci Yusuf Emre’yi dahil eden Erzurum Büyükşehir Belediyespor kalesini sağlama aldı. Kaleci Antrenör Cengiz Tarım, “Üç kalecimizin de çalışma temposundan memnunum” dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM

Yeni sezona şampiyonluk parolası ile bilenen ve taraftarını sezon sonunda mutlu etmek isteyen Spor Toto 3. Lig 2.Grup takımlarından Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da hazırlıklar yoğun bir şekilde sürüyor. Bir yandan birinci etap kamp çalışmalarını yapan, diğer yandan da transfer çalışmalarını sürdüren Mavi-beyazlılarda kalede büyük rekabet başladı. Kaleci Antrenörü Cengiz Tarım yönetiminde yorucu idmanlara tabi tutulan kaleciler Hüseyin Daş, İlker Günay ve Yusuf Emre tatlı bir rekabet ortamında kendilerini lige hazırlıyorlar. 2012-2013 sezonunun bitmesi ile birlikte kiralık olan kaleci Erhan ve Gürcan ile yollarını ayıran Erzurum ekibi, kaleci İlker Günay’ın yanına Hüseyin ve genç kaleci Yusuf Emre’yi dahil etti. Üç kaleci bugünlerde kaleci Antrenörü Cengiz Tarım nezaretinde harıl harıl çalışırken, kalenin ‘1 Numarası” olmak için kıyasıya mücadele ediyor.

Kalecilerin pestilini çıkartıyor

Büyükşehir Belediyespor Erzurum kampını yoğun bir şekilde devam ettirirken, idmanlar kıran kırana geçiyor. Kalecilerin çalışmaları ise nefesleri kesiyor. Taktik idmanlarının dışında hemen hemen her idmanda kalecilere özel antrenman yaptıran genç kaleci antrenörü Cengiz Tarım,  kalecilerin pestilini çıkartıyor. Kampta bulunan kalecilere yorucu idmanlar yaptıran Tarım, kalecilere göz açtırmıyor. Büyükşehir Belediyespor kaleci Antrenörü Cengiz Tarım, idmanlarda özel olarak ilgilendiği kalecilerden, çok sezici olmalarını ve topa hakim olmalarını isterken, idmanlarda elinden topu kaçıran kaleciye anında 20 tane şınav cezası kesiyor. Genç antrenör, Kalecilere lig öncesinde güvendiklerinin de altını çizerek, “Şu an kalede görev yapmak aslanın midesinde, onu söküp alacak olan kalecilerimizin kendisidir. Ligde ve hazırlık maçlarında Yavuz  hocamız kimi hazır görürse onu oynatır. Biz şu anda kalecilerimize yoğun bir çalışma yaptırıyoruz” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.