Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Judo da başarımız altın değerinde

24 Mart 2014, 11:11
Judo da başarımız altın değerinde

Erzurum’un ev sahipliğini yaptığı Ortaokullu Yıldızlar Judo Grup Birinciliği sona erdi. Erzurum şampiyonada iki birincilik bir de üçüncülük kazandı. Judo İl Temsilcisi Kaya Gezeker, “Erzurum GHSİM ile birlikte iyi bir organizasyon yaptık” dedi.

Nurullah PALA-Furkan NEHRİ/ERZURUM

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Judo Federasyonu işbirliğiyle Erzurum’da düzenlenen  Ortaokullu Yıldızlar Judo Grup Birinciliği Müsabakaları dün yapılan finallerle tamamlandı. Yakutiye Spor  Salonu’nda yapılan finaller nefesleri kesti. Judo Federasyonu’na bağlı 18 hakemin görev yaptığı ve tek tatamide yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren judoculara madalyaları verildi. Erzurum’un yanı sıra Trabzon, Ordu, Erzincan, Sivas, Giresun, Iğdır, Van, Rize, Sivas ve Siirt illerinden toplam 150 sporcunun mücadele ettiği karşılaşmalarda Erzurum’dan da altı sporcu tatamiye çıktı.  Antrenörler Nurullah Diyarbakır, Erdoğan Dönmez, Canan Karakoç ve Beden Eğitimi Öğretmeni Hatun Muhçu Çağlayan’ın yönetiminde tatamiye çıkan altı sporcudan üçü madalya kazandı.

Erzurum 2 altın 1 bronz madalya kazandı

Erzurum’da iki gün süren müsabakalarda 44 kiloda Ayşegül Şenaydın ve 66 kiloda H.Furkan Bilici birinci olarak altın madalya kazanırken, 55 kiloda Eyüp Camcı üçüncü olarak bronz madalya elde etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz, Aziziye İlçe Müdürü Yaşar Elem ile GHSİM Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Judo İl Temsilcisi Kaya Gezeker ve Okul Sporları Koordinatörü Zeyit Palabıyık sporcuların madalyalarını takdim etti. Judo İl Temsilcisi Kaya Gezeker, Erzurumlu sporcuların da yarıştığı judo karşılaşmalarının kıran kırana geçtiğini belirterek burada grup şampiyonu olan sporcuların Türkiye finallerde de aynı başarıyı göstereceğine inandığını söyledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy da Erzurum’da 10 ilden 150 sporcu ve 18 hakemin dolu dolu iki gün geçirdiğini belirterek, “Sporcularımız ve görevliler müsabakalardan arta kalan zamanlarda Erzurum’u gezip tanıma şansı buldu” dedi. Arısoy, Türkiye finallerine katılacak sporculara başarı dileğinde bulunurken, Erzurum adına derece elde eden sporcuları da kutladı. Bu arada dün yapılan final karşılaşmalarında madalya ve şampiyonluk şansını yitiren bazı sporcuların üzüntüden gözyaşlarına hakim olamadıkları objektiflerden kaçmadı. Ağlayan judocuları arkadaşları ve antrenörleri teselli etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*