Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

JAK Timi kurtardı

JAK Timi kurtardı
06 Şubat 2013 - 16:24

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nin zirve noktasında kaybolan 6 yaşındaki çocuk ile kayak kazası geçirerek kol ve bel kısmında kırıklar oluşan kayakçı, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekiplerince kurtarılarak ambulansa taşındı.
Sömestr tatiliyle birlikte aşırı yoğunluğun yaşandığı Palandöken Kayak Merkezi’nde dağın güvenliği JAK ekiplerinden soruluyor. Günde ortalama 20 kayak kazası ve benzer olaya müdahale eden JAK ekipleri bugün de kaybolan 6 yaşındaki çocuk ile kaza geçiren kayakçıyı kurtardı.
Babasıyla birlikte Palandöken’in Ejder kısmına giden ve daha sonra kayak yaparken kaybolan 6 yaşındaki çocuk, JAK ekiplerini alarma geçirdi. Kayıp ihbarı üzerine harekete geçen ekipler dağın dört bir yanında kar üstü jet skilerle arama yaptı. Üst telesiyejler kısmında donmak üzereyken bulunan çocuk ailesine teslim edildi. Kayak yaparken dengesini kaybederek düşen ve vücudunun birçok kısmında kırıklar oluşan 52 yaşındaki Şükrü Bayram isimli kayakçı da JAK ekipleri tarafından bulundu. Jet ski ile aşağı indirilen Bayram, ambulansa teslim edildi.
Sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından Bayram, ambulansla hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.