Erzurum Haber

İzdiham yaşandı…

İzdiham yaşandı…
404 Kez
15 Haziran 2015 - 15:32

Erzurum/zirve2000 Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin geçen sene başlattığı bu yıl da devam eden Yaz Spor Okulları Şenliği yaklaşık bin 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
11 dalda çeşitli kategorileriyle çocukların hizmetine sunulan etkinliğin ikincisi düzenlenirken yüzme ve masa tenisi en çok ilgiyi gören dal arasına girdi. Gençlerin bedenen sağlıklı bireyler olması amacıyla düzenlenen şenlikte aynı zamanda 250 bisikletle bir saat ücretsiz olarak tur öğrencilerin hizmetine sunuldu. Spor malzemesi dağıtımı esnasında uzun kuyruklar oluştu, izdiham yaşandı.
Yaz spor okulları şenliğinde açılış konuşması yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, çocukların bilgi, beceri ve sosyal faaliyetlerini geliştirmek üzere yoğun gayret gösterdiklerine değinerek, “Geçen yıl iki bine yakın çocuğumuza spor yatırma imkanı oluşmuştu bu yıl kayıtlarımız 2300 ama hedefimiz bu yıl bu şehirde beş bin çocuğumuza spor ve sosyal faaliyeti yaptırmak. Hedefimiz çocuklarımızın geleceğe iyi bir şekilde hazırlanması, onların yetenekli, gayretli ve cesaretli spor yapabilen bireyler olması. Yaz spor okullarını bu yıl bugün başlatıyoruz. Şu anda elime ulaşan on branşta futbol, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, karate, kick boks alanlarında faaliyetlerimizi başlattık. Çocuklarımız, bize teslim edildiği andan itibaren kontrollü şekilde eğitimlerini sağlamak ve emniyetli şekilde evlerine teslim etmek bizim görevimiz. Çocuklarımızın güvenliği için özel bir çalışma düzenledik. Veliler olarak bir şikayet yada isteğiniz olursa bize ulaştırmanızı istiyorum. Ben sevgili çocuklarımıza başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
Sekmen, özel kalemin numarasını velilere vererek çocukların takibini yapmaları ricasında bulundu ve aileleri karşılıklı iş birliği içinde olmaya davet etti. Olimpiyat parkında yapılacak olan etkinlikler için şehrin farklı yerlerinden servisler kalkacağı belirtilirken etkinlik sonunda da spor malzemesi dağıtımı esnasında uzun kuyruklar oluştu, izdiham yaşandı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.