Erzurum Haber

İstifa etti…

İstifa etti…
524 Kez
06 Haziran 2014 - 23:48

Erzurum’da 2009 yılından beri AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Murat Kılıç, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Kılıç, teşkilat başkanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmeden sonra görevden ayrıldığını bildirdi.
Erzurum (ZİRVE2000)
AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, görevinden istifa etti. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Kılıç, teşkilatlardaki yenilenme düşüncesi çerçevesinden görevinden ayrıldığını bildirdi.
AK Parti’de 2’inci Murat Kılıç dönemi sona erdi. 2006 yılında AK Parti’de yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlayan Kılıç, 2009 yılında yapılan partinin 3’üncü olağan genel kurulu sonrası il başkanlığına seçildi. 2012 yılında gerçekleştirilen 4’üncü olağan genel kurulla görevine devam eden Kılıç, istifa ettiğini açıkladı.
İstifa kararından sonra yazılı bir açıklama yapan Kılıç, AK Parti Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu ile görüşmesinden sonra istifa kararı aldığını bildirdi. Kılıç, açıklamasında şunları ifade etti:
“2006 yılında AK Parti Erzurum İl yönetim kurulu üyesi olarak başladığım siyasi hayatıma 2009 yılında 3. Olağan kongre ve 2012 yılında da 4. Olağan kongreyle devam ettiğim 5 yıllık il başkanlığı görev süremiz içerisinde şükürler olsun partimizin oylarını hep artırarak milletimizin desteğine mazhar olarak zaferle çıktık. Geldiğimiz bu sürecin sonunda teşkilat başkanımız Süleyman Soylu ile bugün yaptığımız karşılıklı görüşme sonunda teşkilatlardaki yenilenme düşüncesi çerçevesinde görevimden istifa ettiğimi tüm hemşehrilerimle ve AK Parti ailesiyle paylaşıyorum.”
Kılıç, bundan sonraki süreçte de partinin hizmetinde olacağını kaydetti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.