Erzurum Haber

İşte yeni görevi

İşte yeni görevi
1.256 Kez
04 Nisan 2019 - 16:15

Erzurum/zirve2000 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kaybeden Binali Yıldırım’a ‘cumhurbaşkanı yardımcılığı’ görevi verebileceği ifade edildi.

www.msn.com’un haberine göre, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonuçlarını ‘birinci partiyiz ve Cumhur İttifakı oyunu korudu’ savunmasıyla başarılı bulmasına karşın özellikle Ankara, İstanbul ve Antalya başta olmak üzere 14 ili kaybetmesinin faturasını parti yönetimi ve kabineye çıkaracağı belirtiliyor” dendi.

Söz konusu haberde parti kulislerinde “Seçimden sonra artçı sarsıntılar olacaktır” görüşünün dile getirildiği ve Erdoğan’ın genel merkezin teşkilatlarla ilgili hazırlayacağı rapora göre hem parti hem de teşkilat yönetimlerinde sert bir değişime gidebileceği ihtimalinin konuşulduğu aktarıldı.

Parti kulislerinde, kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kaybeden Yıldırım’ın durumunun ne olacağı da merak ediliyor. Yıldırım’ın yeniden TBMM Başkanlığı’na dönüşünün zor olduğu, Erdoğan’ın Yıldırım’a cumhurbaşkanı yardımcılığı görevi verebileceği konuşuluyor.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.