Erzurum Haber - 19 Ocak 2019, Cumartesi

İşte o görüntüler…

1 Temmuz 2015, 11:27

Erzurum/zirve2000 Erzurum’daki trafik kazaları MOBESE kameralarına yansıdı.
Erzurum merkezde son üç ay içerisinde meydana gelen trafik kazaları MOBESE kameralarına yansıdı. Erzurum Emniyet Müdürlüğü bünyesinde şehrin muhtelif yerlerinde yer alan MOBESE kameraları, meydana gelen trafik kazalarını saniye saniye kaydetti. Görüntülerde, kavşaklardaki trafik kazalarında, sürücülerin dikkatsizliği ve kırmızı ışık ihlallerinin kazalara büyük ölçüde sebebiyet verdiği gözlendi.
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİ HAVADA UÇTU
MOBESE kamaralarına yansıyan bir görüntü ise adeta pes dedirtti. 11 Mayıs 2015 tarihinde saat 22. 58’de kaydedilen görüntüde Harput Mahallesinden Atatürk Üniversitesi Yurtlar girişine yürüyen 4 üniversite öğrencisi görüldü. Öğrenciler üst geçidi kullanmayıp yoldan karşı tarafa geçmeye çalışırken hızla gelen bir otomobil kararsız kalıp aniden karşıya koşmaya başlayan kız öğrenciye çarptı. Çarpmanın etkisiyle havada uçan üniversite öğrencisi ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Öte yandan kazanın olduğu aynı yerde 2008 Mayıs ayında yine aynı şekilde feci bir kaza meydana gelmiş ve evlerinden okula gitmekte olan Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü 3. sınıf öğrencisi Saliha Aydın, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü öğrencisi Ertuğrul Eroğlu ve Cafiz Ceyhan hayatlarını kaybetmişlerdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*