Erzurum Haber

İşte bir ‘dana kaçtı’ haberi daha

İşte bir ‘dana kaçtı’ haberi daha
459 Kez
16 Ekim 2012 - 16:17

Erzurum Hayvan Pazarı’nda sahiplerinin elinden kaçan kurbanlıkların özgürlükleri kısa sürerken, renkli görüntüler oluştu.

Yakutiye ilçesi Kombina Caddesi üzerinde kurulan Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük hayvan pazarında bayrama az bir süre kala yoğunluk yaşanmaya başladı. Sabah saatleri itibariyle satıcılar kurbanlıklarını hayvan pazarına getirerek görücüye çıkardı. Renkli görüntülerin yaşandığı hayvan pazarında bazı satıcılar kurbanlıklarını elinden kaçırdı. Kısa süre kovalama sonrası kurbanlıklar yakalandı.
Kurbanlık satın alan bazı vatandaşlar ise büyükbaş ve küçükbaş hayvanları kamyonet yerine minibüse sığdırmaya çalıştı. Minibüse bindirilen kurbanlıklar bu şekilde götürüldü.
Hayvan pazarında satıcılar fiyatların düşüklüğünden alıcılar ise yüksekliğinden dert yakındı. Bu sene saman fiyatlarının aşırı arttığını ve ithal hayvanlar nedeniyle durumlarının iyi olmadığını ifade eden kurbanlık satıcıları, “Çok dertliyiz. Fiyatlar düşük olmasına istediğimiz satışı yapamıyoruz” diye konuştu.
Öte yandan, Erzurum Hayvan Pazarı’nda bugün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, kurbanlık dananın sürüklediği bir vatandaş yaralandı. Yaralı vatandaşın ambulansla Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.