Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nden yardım

İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nden yardım
11 Mart 2013 - 16:21

Erzurum Evren Paşa İlköğretim Okulu ile bir süre önce kardeş okul olan İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nden kışlık giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı.
Evren Paşa İlköğretim Okulu’nun toplantı salonunda gerçekleştirilen kardeş okulların buluşması töreni, birbirinden güzel sahnelere tanık oldu. İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nden gelen öğrenciler, yarım dönem boyunca kendi çabalarıyla hazırladıkları hediyeleri kardeşlerine verip sıkıca sarıldı. Törende hediyeleri alan Erzurum Evren Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri, İstanbul’dan kendilerine hediye vermek için gelen ağabeylerine ve ablalarına teşekkür etti.
İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Müdürü Selami Tükenmez, tüm öğrencilere teşekkür ederek, “11 yıldır bu sosyal sorumluluk kardeş okul projesini sürdürüyoruz. Bu yıl ve geçen yıllarda da olduğu gibi tercihimiz hep Erzurum oluyor. Erzurum’u tercih etmemizin sebebi ise burası Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında önemli bir şehrimizdir, onun için biz Erzurum’daki bazı okulları kardeş okul görüyoruz” dedi.
Proje sorumlusu Işın Seven ise, “Erzurum bizim için çok önemli ve tarihi bir şehirdir. Erzurum’daki kardeş okulumuzun neye ihtiyacı olacağını düşündük ve Erzurum kış memleketi olduğu için küçük yavrularımız üşümesin diye onlara kışlık giyecek ve kırtasiye yardımı getirdik” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.