Erzurum Haber - 23 Mayıs 2019, Perşembe

İsmi Haziran’da belli olacak

8 Şubat 2014, 17:46
İsmi Haziran’da belli olacak

Erzurumlu hukuk Profesörü Prof. Dr. Abdürrahim Karslı’nın liderliğini yaptığı Milletimizin Sesi Hareketi partileşme çalışması başlattı. Hafta sonunda 81 ilden gelecek temsilcilerle yapılacak toplantıda atılacak adımlara karar verilecek. Partinin ismi ve logosu daha sonra belirlenecek.

Zirve2000 Haber Merkezi

Milletimizin Sesi Hareketi Lideri Prof.Dr.Abdürrahim Karslı, parti kuruyor. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Medeni Muhakeme ve İcra İflas Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdürrahim Karslı, 2011 yılından bu yana partileşme çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Karslı, hafta sonu Ankara’da kuracakları parti ile ilgili istişare toplantısı ve il teşkilat temsilcileri ile çalışma yapacaklarını söyledi.

Erzurumlu Hukuk Profesörü Abdürrahim Karslı, 3 yıldan beri yürüttüğü Milletimizin Sesi Hareketi’ni siyasi parti olarak devam ettirme kararı aldı. www.zirve2000.com sitesine özel açıklamalarda bulunan Milletimizin Sesi Hareketi Lideri Prof.Dr.Abdürrahim Karslı, her zaman hizmeti ve doğruluğu şiar edinmiş, lider sultası olmayan, dil. din, ırk, mezhep ayrımı yapmayan bir parti kurmak istediklerini söyledi. Günümüz partilerinin bu açığı kapatmadığına değinen Prof.Dr.Abdürrahim Karslı,”Bizim oluşumumuzda eski siyasetçiler de var. Bunların içerinde kirlenmemiş, siyaset batağına batmamış, hizmet aşkı ile yanan hem solcu, hem sağcı insanlarımız var. Ama daha çok siyasi hayata yeni atılan insanlarla yola çıktık. Her kesimden insanımızı bağrımıza basmak istiyoruz. Siyasete girmiş fakat o laçka düzene uymak istemeyen herkesi bizim kadrolarımızda görebilirsiniz” diye konuştu.

Milletimizin Sesi Hareketi Lideri Prof.Dr.Abdürrahim Karslı, ayrıca her ilde konferanslar vererek kendilerini anlatmaya çalıştıklarını söyleyerek,’Haziran 2014’te partimizi kuracağız’dedi.

KİMDİR

Erzurum’un Horasan ilçesinin Yıldıran Köyü’nde 10.12.1964 tarihinde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Erzurum Yavuz Selim Orta Okulu’nda, liseyi ise Pasinler’de okudu. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kayıt yaptırdı. Dört yıllık lisans tahsilini 1984 tarihinde bitirdi. 1986 yılında Medeni Usul Hukuku ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı.2001 yılında doçent, 2010 yılında profesör oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*