Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

İşler yavaşladı

İşler yavaşladı
14 Ağustos 2013 - 11:45

Ramazan Bayramı sonrası yaşanan tatil furyasına Erzurum’un bürokratları da katıldı. Erzurum’da görev yapan kurum amirlerinin bir çoğu bayram sonrası tatil merkezlerine ve memleketlerine gitti.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Ramazan ayının tatil sezonuna denk gelmesiyle birlikte Bayram sonrası ülke genelinde adeta tatil patlaması yaşandı. Bayramın ardından yoğun bir artış gözlenen tatillere Erzurum’da görev yapan bürokratlarda dahil oldu. Geçtiğimiz Cumartesi günü son bulan Ramazan Bayramının ardından bir çok kurum amiri biranda tatil yapmak için kimisi memleketine bazısı ise tatil merkezlerine akın etti.

Memleketlerin ve tatil merkezlerine giden bazı kurum amirleri şunlar; İl Emniyet Müdürü H.Turgut Yıldız, Sosyal Güvenlik Kurum Müdürü Hulusi Bumin, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ahmet Tacettin Ötügen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekerriya Erdurmuş, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Şerafettin Çakal,  KUDAKA Genel Sekreteri Talha Bekir Özmen, Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ünğan ve Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Erdal Korkmaz.

Resmi işlemler için kurum dairelerine giden vatandaşlar kurum müdürlerini makamlarında bulamayınca olayı tepki gösterdiler. Bir anda tüm kurum amirlerinin Erzurum’dan uzaklaşmasının yanlış olduğunu dile getiren vatandaşlar, “Erzurum’da beklenmedik bir olay yaşansa tüm kurum amirleri tatilde. Devlet buna bir çözüm bulmalı. Sadece müdürler değil yardımcıların bir çoğu da izin kullanıyor. Aynı anda izinler devlet işlerini aksatır” diyerek izin zamanlamasını eleştirdiler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.