Erzurum Haber

İşadamının haklı isyanı

İşadamının haklı isyanı
1.566 Kez
10 Haziran 2014 - 15:48

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in göreve gelmez aldığı bir karar, ilde büyük tartışma yarattı. Başkan Sekmen, Erzurum’da inşaat sektörünü durma noktasına getirdi. Yılın büyük bir bölümünü ağır kış şartları altında geçiren Erzurum’da, inşaat sektörünün sadece 3 ay olduğunu herkes biliyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ildeki inşaat sektöründe canlanma olması beklenirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilginç bir karar aldı. Sekmen ve ekibi, inşaat yapan tüm firmaların evraklarının incelenmesi için çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında ise ildeki inşaat çalışmaları durduruldu. Başkan Sekmen’in aldığı bu karar, Erzurum’da kısıtlı zamanı olan inşaat sektörünü durma noktasına getirdi. Çok sayıda inşaatı mühürleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve ekibinin ne yapmaya çalıştığı merak konusu olurken, şu ana kadar herhangi bir çözüm üretilememesi ise başka inşaat sektörü ile uğraşan işadamları olmak üzere tüm Erzurumluların büyük tepkisini çekiyor. Birikimleri ile sıcak bir yuva hayali kuran çok sayıda vatandaş, alınan karar nedeniyle Başkan Sekmen’e tepki gösteriyor.

“ERZURUM’A DARBE VURULUYOR”
Erzurum’da inşaat sezonunun kısıtlı olmasının yanında önümüzdeki günlerde Ramazan ayının da başlayacak olması, alınan kararın ne kadar yanlış olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. çözüm yolu üretmeyen Sekmen ve ekibi, Erzurum’a darbe vurmakla suçlanıyor. Bir çok sivil toplum örgütü de Başkan Sekmen’in aldığı kararın yanlış olduğunu belirterek, “İnşaatlar çalışmasına devam eder. Bir eksiği olan firma varsa inceleme sonucunda o firmanın inşaatı durdurulur, gerekirse yıkılır. Ancak tüm firmaların çalışmalarının durdurulması, çok yanlış bir karar. Bu karardan bir an önce vazgeçilmesi gerek” görüşünde birleştiler. Büyükşehir Belediyesinin çözüm üretmediğini belirten mağdur iş adamları ise, “Yüzlerce çalışanımızla çalışmamız gereken bu aylarda boş boş bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi çözüm üretmiyor. Sorunların ne olduğu konusunda net cevapta vermiyor. Bizleri ve çalışanlarımızı mağdur ediyorlar. Bir an önce sorun çözümlenmeli. Erzurum’da inşaat sektörü çökerse, beraberinde binlerce kişide mağdur olur. Bu çöküşün altında sadece bizler değil, Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibi de kalır” diye konuştular.

REKORTMEN İŞADAMI KARADAYI’NIN HAKLI İSYANI
İnşaat sektörünün en büyük mağdurlarında biri ise binlerce Erzurumluyu ev sahibi yapan işadamı Ahmet Metin Karadayı oldu. Son yıllarda vergi Erzurum’un vergi rekortmenleri sıralamasında ilk sırada yer olan ve en son geçen yılın vergi rekortmeni olan Karadayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı, mağduriyetini ve isyanını, attığı Twitterlere takipçilerine duyurdu. Vergi Rekortmen İşadamı Karadayı, tüm Erzurumlular tarafından takdir edilirken Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in almış olduğu karar nedeniyle adeta cezalandırılıyor…

KAYNAK: www.radarhaber.com

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.