Erzurum Haber

İmar planı sil baştan…

İmar planı sil baştan…
409 Kez
16 Haziran 2014 - 19:46

Yakutiye Belediyesi tarafından hazırlanan İmar Revizyon Planlarını içeren alanlar ile kentsel dönüşüm uygulanacak Çırçır semti için uygulamalar Ali Korkut tarafından alanda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e anlatıldı. Korkut, bazı bölgelerde imar karmaşasını ortadan kaldırmak, yeşil alanı artırmak ve düzen getirmek için yaptıkları imar revizyon planlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e anlattığını söyledi. Planlar üzerinde yerinde incelemeleri dinleyen Sekmen, çalışmayı olumlu karşıladığını söyledi.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, imar revizyon planı uygulaması yapılacak Terminal ve Kurt Deresi semtlerinde yapılan hazırlıkları Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e anlattı. Planlar üzerinde alanda inceleme yapan iki başkanın neşeli oldukları gözden kaçmadı. Ali Korkut, Terminal mahallesinde bir bölgesi ile Kurt Deresi sokakta geniş sayılabilecek bir alanın düzenlemesini içeren imar revizyon planı hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i bilgilendirdiğini belirterek “İmar revizyonu çalışmamız iki bölgede de rahatlatma getirecek bir çalışma. Yeşil alanı, geniş yol düzenlemesi ve güzel bir imarlaşma için adım attık. Yaptığımız çalışma hakkında Büyükşehir Belediye Başkanım Mehmet Sekmen beyi alanda, uygulama bölgelerini gezdirerek bilgilendiriyorum. Yararlı ve olumlu geçtiğini düşünüyorum. Ayrıca Çırçır semtiyle ilgili aldığımız Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak da kendisini bilgilendirdim.” dedi.
Olumlu bir çalışma olarak nitelenen gezi için Mehmet Sekmen, Ali Korkut’a teşekkür etti. Sekmen, “Belediye Başkanımız Meclisimize gelmeden önce, incelik gösterip imar revizyon planı hakkında alanda bilgilendirme yaptı. Yapılacak çalışmaları bir arada yapmak için bunlarda gerekli. Kendisini dinledim, çalışmalar hakkında bir karar vereceğiz. Yararlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.