Erzurum Haber

İlk ders Azizoğlu’ndan

İlk ders Azizoğlu’ndan
349 Kez
22 Ekim 2018 - 16:05

Erzurum/zirve2000 Eğitime verdiği önemi her fırsatta dile getiren Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, inşaat aşamasından beri titizlikle takip ettiği Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Beraberinde Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ile birlikte eğitim ve öğretime başlayan okula gelen Vali Azizoğlu, okul bahçesinde çocuklarla birlikte voleybol oynadı. Okulun bulunduğu alanı gezip çevre düzenlemesine bakan Vali Azizoğlu, çıkabilecek eksikliklerin hızlı bir şekilde giderilmesi talimatını verdi. Doğalgaz, su ve elektrik tesisatlarını inceleyen Vali Azizoğlu, daha sonra sınıflara giderek öğrencilere ilk dersi verdi.

Genç nesillerin daha sağlıklı ortamlarda ve çağın gerektirdiği teknolojik donanımlı okullarda eğitim görmeleri her türlü imkânı sağladıklarını ifade eden Vali Seyfettin Azizoğlu, “Sizler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Öğretmenlerinizi derste can kulağıyla dinleyip derslerinize çok iyi çalışın. Bu okulları sizler için yaptık. Yarın bu sıralardan doktorlar, mühendisler, devlet adamları çıkacak ve bizlerin bıraktığı görevleri sizler devralacaksınız” dedi.
750 öğrenciye örgün ve yaygın eğitim veren 24 derslikli Yakutiye Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 8 bin metrekare arsa üzerinde yer almakta. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü donanma sahip olan okul, bu hafta itibariyle kapılarını eğitime açtı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.