Erzurum Haber

İlçelere çıkarma yaptı…

İlçelere çıkarma yaptı…
374 Kez
01 Temmuz 2013 - 10:50

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı hafta sonu Karayazı ve Hınıs’a çıkarma yaptı. Cumartesi günü Karayazı ve Hınıs’a giden AK Parti heyeti, Pazar günü Tekman ve Karaçoban’ı gezdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ‘Milli İradeye saygı’ mitinginden sonra Ak Parti seçim çalışmalarına sürat verdi. İl Teşkilatı, ilk olarak Karayazı ilçesine gitti. Sağlık eski Bakanı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Adnan Yılmaz, İl Başkanı Murat Kılıç ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı gezide vatandaşlar partililere büyük ilgi gösterdi. Kaymakam Murat Özdemir’in karşıladığı Akdağ ve beraberindekiler vatandaşlarla tek tek tokalaştı, dertlerini dinledi. İlçedeki bir kahvehanede çay içerek vatandaşlarla sohbet eden Recep Akdağ ve Murat Kılıç, ülkedeki son gelişmeleri değerlendirdiler.

Heyelanlı bölgeyi gezdiler

Akdağ ve beraberindekiler daha sonra İncepınar ve Aşağı Söylemez köyüne giderek burada hayatını kaybeden Bedriye Karaman’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundular. Daha sonra Hınıs’a geçen Ak Partililer, burada da Kaymakam Murat Uz ve İlçe Belediye Başkanı Enver Taçyıldız tarafından karşılandılar. Halkın yoğun gösterdiği Akdağ ve beraberindekiler bir süre önce meydana gelen heyelan nedeniyle evleri tahliye edilen ve çadırkente yerleştirilen Kongur Köyü sakinleriyle bir araya geldiler. Ardından Göller ile Deliktaş köyüne giden Ak Partililer, daha sonra İlçe Kütüphanesi’nde de vatandaşlarla görüştüler. Akdağ ve Kılıç toplantıda çözüm süreci ile Büyükşehir Yasası konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Tekman ve Karaçoban’ı gezdi

Geceyi Hınıs’ta geçiren Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, Pazar günü gezisine Tekman’dan başladı. Esnaf ve vatandaşla görüştükten sonra gezisinin son durağı olan Karaçoban’a geçti. Belediye Başkanı Sedat Gümüş’ün oğlunun düğününe katıldı. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Akdağ, gezisi sırasında çözüm sürecini anlatarak destek istedi. Akdağ, konuşmalarında Büyükşehir Yasası’yla ilgili bilgi verdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.