Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

İlçelere 2 milyon lira turizm desteği

İlçelere 2 milyon lira turizm desteği
17 Ekim 2012 - 10:27

Kültür ve Turizm İl Müdürü Fikret Öztürk, bakanlığın Turizm Altyapı Destekleme Fonu kapsamında Erzurum’da 18 ilçe belediyesine 2 milyon lira yardım yapıldığını söyledi. Kültür evi, park düzenlemesi, peyzaj çalışması ve sosyal alanların yapımı için proje hazırlayan belediyelere yıl sonuna kadar yapılan yardımların 2 milyon lirayı geçeceğini belirten Fikret Öztürk, amacın ilçelerin turizm sektöründe yer almalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Erzurum’da ilçe belediyelerine turizm yardımı

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Turizm Altyapı Destekleme Fonu’ kapsamında, Erzurum’da yerel yönetimlere 2 milyon lira yardım yapıldığı açıklandı.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Fikret Öztürk, bakanlığın Turizm Altyapı Destekleme Fonu kapsamında Erzurum’da 18 ilçe belediyesine 2 milyon lira yardım yapıldığını söyledi. Kültür evi, park düzenlemesi, peyzaj çalışması ve sosyal alanların yapımı için proje hazırlayan belediyelere yıl sonuna kadar yapılan yardımların 2 milyon lirayı geçeceğini belirten Fikret Öztürk, amacın ilçelerin turizm sektöründe yer almalarını sağlamak olduğunu kaydetti. Fikret Öztürk şunları söyledi:

“Yakutiye Belediyesi’nde tarihi üç kümbetlerin çevre düzenlemesi ve peyzajına, Oltu ve Narman’da kültür evine, Şenyurt ve Kandilli’de kilit bahçe yapımına, Yavi Belediyesi’nin istinat duvarı gibi yatırımlarına yardım ettik. Müdürlük üzerinden bakanlığa gönderilen başvuruları değerlendirdik. Erzurum 12 ay sürdürülebilir turizmin yapılacağı bir il konumunda. Amacımız turizm potansiyeline bir nebze katkıda bulunmak ve ilçe belediyelerimizin de turizm sektöründe yer almalarını sağlamak.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.