Erzurum Haber

İl Kültür ve Turizm Müdürleri kendi illerine atanamayacak

İl Kültür ve Turizm Müdürleri kendi illerine atanamayacak
466 Kez
08 Kasım 2012 - 11:09

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İl Kültür ve Turizm müdürlerinin kendisinin ve eşinin nüfusa kayıtlı olduğu illere atanamayacaklarına dair şart getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İl Kültür ve Turizm müdürlerinin yer değiştirme suretiyle atanmalarını düzenleyen yönetmeliğe göre, İl Kültür ve Turizm müdürleri; kendisinin veya eşinin nüfusa kayıtlı olduğu ile ve nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, en az 15 yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddi ilişkisinin bulunduğu il veya ilçeye, bu ile bağlı ilçelere, ilçenin bağlı bulunduğu il ve bu ile bağlı diğer ilçelere atanamayacak. Emekliliklerine 1 yıl kalan müdürler ise, emeklilik belgelerini vermek koşulu ile dönem sonuna kadar bulunduğu yerde görev yapabilecek. Müdürler atamalarda, daha önce görev yapmadığı bölgelere atanacak.
İl Kültür ve Turizm müdürleri atanmaları, her yılın Haziran-Eylül döneminde gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm İl müdürlerinin; Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş ve Kars illerinde zorunlu çalışma süreleri 2 yıl olarak belirlenirken, diğer iller için 4 yıl zorunlu hizmet süresi kondu.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
ETÜ YÜKSEK İRTİFADA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MAVİ YOLCULUK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSTANBUL’DA ERZURUM RÜZGARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYATINI KAYBETTİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İŞTE AYDIN’IN YENİ EKİBİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA KAZA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MAÇ CUMARTESİ 13.30’DA

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.