Erzurum Haber

İktisatçı, AB uzmanı

İktisatçı, AB uzmanı
9.572 Kez
07 Nisan 2015 - 20:01

Erzurum/zirve2000 AK Parti Erzurum milletvekili adaylarını açıkladı. Listede 3. sırada yer alan Zehra Taşkesenlioğlu’nu partililer ve vatandaşlar tam olarak tanımıyor. İşte 43 yaşındaki AK Parti Erzurum milletvekili adayı Zehra Taşkesenlioğlu’nun özgeçmişi.
Zehra Taşkesenlioğlu kimdir?
1972 yılında Erzurum da doğdu. 1995 Uludağ Üniversitesi İ..B.B.F den mezun oldu Aynı yıl Marmara Üniversitesinde İktisat ana bilim dalında mastera başladı .
1997 yılında Gümrük Birliğinin Otomotiv Sektörüne etkisi tezini hazırlayarak mezun oldu . 1998 yılında Sürekli Eğitim Merkezinden Mezun oldu.
2001 Yılında ABD doktora çalışmalarına başladı halen tez aşamasında dır. 2006 yılında Bahçeşehir Üniversitesin de AB İlişkileri masterına başladı . Düzenyeleyici Etki Analizlerinin Müzakere Sürecinde ki Önemi ve Katı Atık Entegre direktifi uygulması konusunda tez çalışmasına devam etmektedir. 2005 yılında ENTO dan Proje Yönetimi Eğitimlerini aldı.
1995 Yılından İtibaren yerel yönetimlerde Çalıştı. İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. yöneticilik yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
1996 HABİTAT 2 zirvesi için oluşturulan organizasyon ekibinde yer aldı.
1997 yılında itibaren AB bölgesel Politikası , Enerji Politikası ve Türkiye’ nin uyumu konusunda çeşitli araştırmalarda bulundu. Akif iş Gücü projesinde danışman olarak çalıştı. 2005 yılından itibaren Türk Yerel Yönetimlerinde ilk olan Yerel Kalkınma ve AB ilişkileri koordinasyon Merkezini Zeytinburnunda kurdu. Bu proje 2006 Nisan Ayında Belediyeler Arası Yapılan yarışmada ödül aldı..
Akif iş Gücü projesinde danışman olarak çalıştı Yenileşme ve Değişim İçin Türkiye de Sosyal Diyalog Güçlendirilmesi Hibe Programı Çerçevesinde Yürütülen Sosyal Diyaloga Doğru İlk Adımlar Projesinin Koordinatörlüğünü yürüttü. Türk Psikologlar Derneği tarafından Yürütülen Türkiye Üreme Sağlığı Projesi çerçevesinde Menopoz ve Andropoz Projesinde görev aldı. Dünya Bankası tarafından finanse edilen İSMEP projesinde danışman olarak görev almaktadır.
Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve Kamu Kuruluşlarında AB mali Yardımları ve Proje Döngü Yönetimi Eğitimleri vermekte , kamu kuruluşları ve yerel yönetimlere Danışmanlık yapmaktadır.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.