Erzurum Haber

İkinci bayan vali yardımcımız…

İkinci bayan vali yardımcımız…
778 Kez
01 Temmuz 2015 - 11:19

Erzurum/zirve2000 Erzurum’a bayan vali yardımcısı tayin edildi. Yazıhan Kaymakamlığı’ndan Erzurum Vali Yardımcılığına atanan Hatice Bayar Özdemir, bu görevi yapan ikinci bayan olacak. Erzurum’da daha önce Nazife Aktaş ilk bayan vali yardımcısı olmuştu.
İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Türkiye genelinde bir çok bürokratın yer değiştirmesini sağlayan kararname Erzurum’da da vali yardımcıları ve kaymakamların önemli bir bölümünün değişmesine sebep oldu.
Kararnameyle Aşkale İlçesi’nde görev yapan Kaymakam Mustafa Fırat Taşolar, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne getirilirken, Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen Amasya Vali Yardımcısı oldu. Vali Yardımcıları Mustafa Gündoğan Bornova Kaymakamlığına, Abdurrahman İçyer ise Cumayeri Kaymakamlığına atandı. Boşalan vali yardımcılıklarına Ekinözü Kaymakamı Fatih Gül, Pazaryolu Kaymakamı Ayhan Terzi ile Yazıhan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir tayin edildi. Özdemir, vali yardımcısı olarak Erzurum’da görev yapan ikinci bayan oldu. Daha önce Nazife Aktaş bu görevde bulunmuştu.
Kararnameleri yeni çıktı
Bu arada geçtiğimiz yıl Mahalli idareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne atanan Vali Yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne getirilen Vali Yardımcısı Naci Aktaş’ın isimleri de bu kararname de yeraldı.
Altan Kaymakamlığa döndü
Kararnamede KUDAKA’nın eski Genel Sekreteri Rıfat Altan da yeraldı. Ahlat Kaymamı iken KUDAKA’ya Genel Sekreter olan Rıfat Altan, 2013 yılının Ocak ayında eşinin rahatsızlığını gerekçe göstererek tayin istemişti. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğüne atanan Rıfat Altan, son kararnameyle Osmancık Kaymakamlığına tayin edildi.
Salih Tekin/ Pusula- ÖZEL

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.