Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

İki kardeş mücadele etti

25 Şubat 2014, 11:50
İki kardeş mücadele etti

Şanlıurfa’da yapılan Gençler  Güreş Türkiye  Şampiyonası’nda Erzurumlu güreşçiler elde ettikleri derecelerle dikkat çekerken, Antrenör Yaşar Sifil’in yetiştirdiği pehlivanlar mindere damga vurdu.

Nurullah PALA/ERZURUM

Minderin kalbi bu kez Şanlıurfa’da atarken, müsabakalara damgayı Erzurumlu güreşçiler vurdu. Türkiye Güreş Federasyonu Faaliyet Programında yer alan Gençler  Güreş Türkiye Şampiyonası Şanlıurfa’da yapıldı. Minderde genellikle Erzurum Yolspor’un hocası Yaşar Sifil’in öğrencileri damga vurdu. Şu anda Erzurum Yolspor’da güreş yaşamını sürdüren Adem Bulduk, üçüncü olurken, Erzurumlu olan ve batıdaki kulüplerde spor yaşantısını sürdüren  74 kilodaki Murat Ertürk Türkiye şampiyonu,  Ahmet Ertürk Türkiye ikincisi oldu.

Kardeşlerin final mücadelesi

Türkiye Şampiyonasında aynı kiloda iki kardeş final  maçına çıktı. 74 kilodaki Murat Ertürk Türkiye şampiyonu, olurken, finalde karşılaştığı kardeşi  Ahmet Ertürk ikinci olarak gümüş madalya aldı. Yolspor’dan Adem Bulduk 50 kiloda üçüncü oldu. 120 kiloda Çağrı Çiğdem üçüncü olurken, 84 kiloda Kadir Yazıcı da Türkiye ikinciliğini elde etti.  Aynı zamanda Milli takım antrenörü olan Erzurum Yolspor’un tecrübeli  Antrenörü Yaşar Sifil’in talebelerinin elde ettiği başarı Yolspor ve Erzurum güreş camiası için gurur kaynağı oldu. 74 kilonun finalinde Erzurumlu iki kardeş güreşçi Murat Ertürk ile Ahmet Ertürk’ün mücadelesi nefesleri keserken, spor severler nefeslerini tutarak Erzurumlu iki pehlivanın mücadelesini soluk soluğa izledi. Milli güreşçiler Ahmet Ertürk ve Murat Ertürk’ün ağabeyleri Fahrettin Ertürk kardeşlerinin final  güreşi yapmasından  dolayı çok mutlu olduğunu ve gelecekte kardeşlerinden Avrupa ve dünya şampiyonalarında kürsüye çıkacaklarını söyledi. Bizlerde tüm spor severler olarak önümüzdeki hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak olan Dünya Kupası’nda mindere çıkacak olan Murat Ertürk’e başarılar diliyoruz.

Yolspor Güreş Şube Sorumlusu Aslan Sertoğlu da, Yolspor’un yetiştirdiği güreşçilerin şampiyon olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Güreşçilerimiz ve Antrenörümüz Yaşar Sifil’le ne kadar gurur duysak azdır. Hepsini kutluyorum” dedi. Yolspor Kulübü Başkanı Sabri Gökhan Genç’te Antrenör Yaşar Sifil ve talebelerinin mindere damga vurmasının gururunu yaşadıklarını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*