Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

İki günden beri devam ediyor

İki günden beri devam ediyor
27 Aralık 2012 - 15:06

Diyarbakır-Bingöl kırsalında kış üstlenmesi yapan teröristlere yönelik 2 metre karda hava destekli operasyon düzenlendi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada 26 Aralık 2012 günü Diyarbakır ili Lice ilçesi kuzeyi ve Bingöl ilsınırı üzerinde bulunan Ulucalı köyü Çiftlik mezrası ile Toprak Tepe arasındaki bölücü terör örgütü PKK-KCK’lı teröristlerin muhtemel kış üslenmesine yönelik sığınak hazırlıklarının bozulması maksadı ile Bingöl ve Diyarbakır illeri sınır bölgesinde Bingöl Genç – Sağgöze bölgeleri ile Diyarbakır ili Lice ilçesi kuzeyinde, 7’nci ve 8’nci Kolordu komutanlıkları planlamasında Bingöl 49’ncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı ve Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı’nca sevk ve idare edilen hava destekli bir operasyon icra edildiği belirtildi. Açıklamada, “Operasyon 2 adet taarruz helikopteri, 2 adet Skorsky helikopteri, 13 adet kirpi tipizırhlı araçla desteklenmiş, ayrı operasyon süresince insansız hava aracı ile havadan keşif ve gözetleme yapılmıştır” denildi.

OPERASYONA JANDARMA, POLİS VE KÖY KORUCULARI KATILDI

Diyarbakır Valiliği açıklamasında operasyonun çetin kış şartlarına ve bölgede bulanan yaklaşık 2 metre kar kalınlığına rağmen kış teçhizatı ile donatılmış Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Geçici Köy Korucuları ile diğer destek birlikler ve kuvvetlerden oluşan 13 özel tim kuvvetleri ile gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklamada, “Operasyonla bölücü terör örgütünün kırsal yapılanması ile milis ve işbirlikçilerine yönelik arazi çalışması ve takibat-kontrol gerçekleştirilmiştir. Birlikler herhangi bir zayiat vermeden görev noktalarına geri dönmüşlerdir. Diyarbakır ili sınırları içerisinde, muhtemel terörist barınma ve sığınak alanlarına yönelik operasyonel faaliyetler ile teröristler, işbirlikçiler ve milisler aracılığı ile vatandaşlara ve kentin huzurunu bozmak isteyenlere karşı tüm güvenlik kuvvetlerimizin ortak çalışması ile gerçekleştirilen narko-terör ve vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamının devam ettirmeye yönelik çalışmalar her türlü kış şartlarına rağmen bundan sonra da kararlılık içerisinde azim ve dikkatle gerçekleştirilmeye devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.