Erzurum Haber

İki ayrı iftar sofrası kurulacak

İki ayrı iftar sofrası kurulacak
325 Kez
02 Temmuz 2013 - 16:21

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar; “Bu sene mübarek ramazan ayını ülkemizin önemli hafızlarından Abdulkadir Şehidoğlu’nu Kur’anı Kerim tilaveti ziyafeti ile başlayıp Ömer Döngel hocamızın gönüllere huzur veren muhabbet dolu sohbetleri ile karşılıyoruz.” Diyerek 2013 Ramazan karşılama programında Hafız Başar Dikici, Hafız İshak Danış, Bünyamin Topçuoğlu’nun da Kur’anı Kerim tilavetinde bulunacağını ayrıca programda Tasavvuf Musikisi dinletisi, Sema gösterilerinin de bulunacağını ifade etti.
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Programın iki gece iki ayrı mekanda yapılacağını söyleyerek, AVM Kültür Merkezinde 4 Temmuz saat 20.00 da ve İl özel idaresi karşısında yeni inşa edilen İl Müftülüğü konferans salonunda 5 Temmuz saat 20.00 da yapılacak programlara tüm halkımızın davetli olduğunu söyleyen Başkan Bulutlar, “Ramazan ayının Erzurum halkına, Ülkemize ve tüm dünya Müslümanlarına huzur, barış getirmesini diliyorum. Küskünlüklerin, dargınlıkların ortadan kalkmasını, huzur ve sağlık içerisinde fakir- fukarayı, kimsesizleri kollayarak, iftar sofralarımıza misafir ederek, dayanışma içerisinde ibadetlerimizi yapmanın tadına varmak en büyük duamızdır.” Dedi.
RAMAZAN BOYUNCA İKİ İFTAR SOFRASI KURULACAK
Palandöken Belediyesi olarak ramazan ayı boyunda ilçeni iki değişik noktasında iftar sofralarının kurulacağını hatırlatan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Bu Ramazan ayında da iki ayrı yerde “İftar Sofrasını ” kurma geleneğini sürdüreceğiz. Erzurumlularla bir çatı altın da aynı sofra da buluşmayı amaçlıyoruz. Bu buluşmamız ramazan ayı boyunca devam edecek. Yaklaşık 30 bin insanımızla iftar etmeyi planlıyoruz. İftar sofralarımıza gelemeyecek kadar kimsesiz, yaşlı ve hasta olan vatandaşımız sıcak aştan mahrum etmeyecek her yıl olduğu gibi bu yılda evlerine kadar yemek götüreceğiz. Yıl boyunca belediyemiz den ekmek alan ailelerimize yine gıda desteğimiz olacağı gibi Ramazan boyunca gıda yardımın dan yaralanacak olan aile sayımız 6 bini üzerin de olacağını tahmin ediyoruz. Palandöken Belediyesi olarak hazırlıklarımızı tamamladık. ” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.