Erzurum Haber

İİBF 550 öğrencisini mezun etti

İİBF 550 öğrencisini mezun etti
494 Kez
18 Haziran 2013 - 10:44

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 550 öğrencisini coşkulu törenle mezun etti.

Emrah AKKAYA/ERZURUM

Atatürk Üniversitesi mezunlarını vermeye devam ediyor. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 550 öğrencisi kep atarak hayata merhaba dedi.

Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Suphi Orhan, üniversitenin akademik ve idari personeli ve aileleri katıldı.

İİBF’den mezun olan 550 öğrencinin yürüyüşü ile başlayan tören renkli görüntülere sahne oldu. Erzurum bar ekibi de kep atma töreni öncesi yaptığı gösteriyle  unutulmaz dakikalar yaşattı. Salonu tamamen dolduran mezun yakınlarının büyük alkışları arasında öğrenciler heyecanlı dakikalar yaşadı. Mezunların tören alanında yerlerini almasının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Suphi Orhan, böyle güzel yetenekli gençleri ülkeye kazandırdıkları için mutlu olduğunu belirterek, “Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bu zamana kadar bir çok önemli isim yetiştirdi. Ayrıca binlerce mezun verdi. Fakültemiz bu başarısını her geçen gün arttırıyor. Şimdi 550 gencimizi bu güzel törenle uğurluyoruz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz iyi yerlere gelecek ve ülkesini faydalı birer vatandaş olacaktır” dedi.

Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi olmanın bir ayrıcalık olduğunu dile getirerek, “Bende zamanında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde derslere girdim. Öğrencilerimizin hepsi birbirinden yetenekli ve zeki. Onları yetiştiren ailelere sonsuz teşekkür ediyorum. Atatürk Üniversitesi öğrencisi olmak bir ayrıcalıktır. Umuyorum ki hayatlarında bu ayrıcalığı güzelce yaşarlar ve başarılı olurlar” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.