Erzurum Haber

İftar çadırları kurulacak

İftar çadırları kurulacak
359 Kez
24 Haziran 2014 - 15:46

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek Erzurum gündemini değerlendirdi.
30 Mart yerel seçimlerinden sonra ilk kez gazetecilerle bir araya gelen Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Çeçenistan Parkı’nda kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
Ramazan ayı öncesinde Palandöken Belediyesi olarak tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Orhan Bulutlar, iftar çadırlarını kuracaklarını, 43 caminin temizliğinin tamamlandığını ve Ramazan ayı boyunca yardımların devam ederek herkesin evinde sıcak yemeği olması için gayret sarf edeceklerini söyledi.
Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ” Bu yıl Ramazan etkinlikleri biraz azaltarak farklı yönlerde çalışmalarımıza hız verdik. Ramazan etkinlikleri kapsamında belirli günlerde programlar var. Bunun yanında Palandöken İlçemizin çeşitli noktalarında iftar çadırları kuracağız ve ramazan boyunca her gün insanlarımızın rahat bir şekilde iftar açmasını sağlayacağız. İnşallah güzel bir şekilde Ramazan ayını geçiririz. Bunun dışında belediye olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. “ dedi.
Daha sonra gazeteciler, Palandöken İlçesinde bulunan ve yapımı durdurulan Newcity projesi ile ilgili olarak Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’a soru sordular. Bulutlar, projenin durdurulmasıyla alakalı Palandöken Belediyesi’nin konuyla ilgili gerekli bilgilere sahip olmadığını konuyla Büyükşehir Belediyesi ilgilendiğini ifade etti. Başkan Bulutlar, daha sonra şunları söyledi. “Newcity projesi bizim ilçemizde yer alıyor ama buranın yetkisi Büyükşehir Belediyesine ait. Geçtiğimiz günlerde Karadayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karadayı, bir basın açıklaması yaparak Palandöken Belediyesi tarafından kendilerine 500 bin lira ceza yazıldığını ifade etmiş. Ama böyle bir şey söz konusu değildir. Hiç bir belediyenin ceza yazma yetkisi yoktur. Ceza yazılacağı zaman bu ceza meclise gider ve orada karar verilir. Bu söylenilen miktar ceza değildir. Bu para işgaliye bedelidir. Ahmet Karadayı, inşaat alanındaki araçların daha rahat manevra alabilmesi için inşaat alanının yakınında bulunan yollarının kapanması talebinde bulundu bizden ve resmi olarak bunun belgesi vardır. Bu talebin karşılığında işgaliye bedelinin olacağını kendisine söyledik. İşte bu söylenen miktar ceza değil, işgaliye bedelidir. Kamuoyunun bu konuda sağlıklı olarak bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.