Erzurum Haber

Huzur bırakmadılar

Huzur bırakmadılar
355 Kez
02 Temmuz 2014 - 12:01

Daha önceki yıllarda oluşturduğu tehlike sebebiyle satışı yasaklanan maytap, torpil ve benzeri patlayıcı ve parlayıcı maddeler Ramazan ayı ile birlikte Erzurum ve bölge illerinde vatandaşları rahatsız etmeye başladı.
Satışı yasak olmasına rağmen Ramazan aylarında ortaya çıkan maytaplara karşı tedbir alınması istendi.
Geçtiğimiz yıllarda satışı yasaklanan maytap türü patlayıcılar, tedbir alınmadığı için açıkça satılıyor. Vatandaşların garip bir eğlence anlayışı ile kullandığı bu tür patlayıcılar, tehlike oluşturduğu gibi gürültü kirliliğine de yol açıyor.
Vatandaşlar, “Her yıl Ramazan ayı geldiğinde aynı sorunla karşılaşıyoruz. Bazıları insanları korkutarak, şaka yapmak ve eğlenmek gibi garip bir davranış içerisine giriyorlar. Çocuklar kullandığında da tehlike oluşabiliyor. Satışı yasak ama satıyor. Nasıl iş anlayamadık. Özellikle iftar sonraları gürültüden bir yerde oturamıyoruz. Bu işe kesin bir çözüm bulunsun. Bu tip malzemeleri toptan satan işyerleri bellidir. Polis ekipleri kendi mıntıkalarında bu tip malzemeleri toplayıp bir de ceza kesip, sorunu kökten çözecektir. Yetkililerden bu konuda duyarlılık bekliyoruz. “ dediler.
Çocuklar için büyük tehlike
Ramazan ayı ile birlikte satışı artan maytap ve patlayıcı maddeler çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor.
Ağrı’da çocukların maytap oyunu hem kendileri hem de arkadaşları için büyük bir tehlike oluşturuyor. Çocukların sokak aralarında özellikle iftara yakın ve iftar sonrası saatlerde patlattığı maytaplar gürültü kirliliğine de yol açarken birçok insan patlatılan maytaplar nedeniyle büyük korku yaşıyor. Konuyla ilgili önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, maytapların rastgele satılmasından şikayetçi olduklarını belirttiler.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
ETÜ YÜKSEK İRTİFADA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MAVİ YOLCULUK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSTANBUL’DA ERZURUM RÜZGARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYATINI KAYBETTİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İŞTE AYDIN’IN YENİ EKİBİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA KAZA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MAÇ CUMARTESİ 13.30’DA

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.