Erzurum Haber

Hırsızlar tarihi evi söktüler

Hırsızlar tarihi evi söktüler
484 Kez
07 Eylül 2012 - 13:27

Erzurum’da duyanları güldüren bir hırsızlık olayı yaşandı. Kışlık yakacak ve hayvanlara suluk yapmak gerekçesiyle tarihi eve giren iki kafadar, hırsızlık masası ekiplerince suçüstü yakalandı.

Erzurum’da akıllara durgunluk veren ve aynı zamanda güldüren bir hırsızlık olayı yaşandı. Edinilen bilgiye göre, S.S ve K.S adlı iki kafadar, Rabia Hatun Mahallesi’nde üç tarihi evin önüne iki kamyonetle geldi. S.S ve K.S, tescili bulunan ve yaklaşık 100 yılı aşkın geçmişi olan eski Erzurum evlerin kalaslardan yapılan bölümleri ile taşları sökmeye başladı. Çevreden gelen gürültü sonucu şahısları fark eden vatandaşlar, durumu 155’e bildirdi. Olay yerine sevk edilen Erzurum Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı hırsızlık masası ekipleri S.S ve K.S’yi suçüstü yakaladı. Emniyette ifadeleri alınan iki kişi sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Yapılan araştırmada tarihi evlerin bazı odalarının geçen yıl da kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce define için kazıldığı belirlendi.
Yakacak ve suluk için evlere girdik
Hırsızlık zanlılarının olayla ilgili ifadeleri akıllara durgunluk veren cinsten. Yargılanmak üzere Erzurum Adliyesi’ne getirilen zanlıların verdikleri ifadeler hem güldürdü hem de düşündürdü. İfadelerde “Olayı neden gerçekleştirdiniz?” sorusunu iki kafadar geçim derdi olarak yanıtladı. Kışlık yakacak ihtiyacını karşılamak ve hayvanlara suluk yapmak için ilgili yere girdiklerini bildiren S.S, “Bizler maddi durumu iyi olmayan insanlarız. Erzurum’un kışı zor. Kışlık yakacak pahalı. Evlerden almaya çalıştığımız odunu yakacak için kullanacaktık. Taşları da büyük ve küçükbaş hayvanlara suluk yapmak için çıkardık. Kullanılmayan evin tarihi mekan olduğunu bilmiyorduk. Harabe yere geçim derdi için girdik” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
58 YILDIR HİZMET VERİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KOP DAĞI’NDA MAHSUR KALDILAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BB ERZURUMSPOR TUR ATLADI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
PERSONELE TAM DESTEK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HDP’Lİ ALÇAK!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÖLÜMLE DANS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OTOMOBİL ŞARAMPOLE UÇTU

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.