Erzurum Haber

Hırsızlar çalıyor, Telekom döşüyor

Hırsızlar çalıyor, Telekom döşüyor
438 Kez
02 Ağustos 2013 - 11:30

Türk Telekom Doğu-1 Bölge Müdürü Timur Sevim, hırsızlar tarafından telefon kabloları çalınan ve hatsız bırakılan köylerden 73’nün hatlarını yenileyerek, haberleşme yapmalarını sağladıklarını söyledi.

Nurullah PALA-ERZURUM

Türk Telekom köylere teknolojik yatırım yapmaya devam ediyor.Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, hırsızlık nedeniyle haberleşmesi aksayan köylere yatırıma devam ediyor.

Türk Telekom Doğu-1 Bölge Müdürü Timur Sevim, Hırsızların kablolarını çalarak, haberleşmeden yoksun bıraktığı köylere yönelik yeniden hat çekme çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürdüklerini belirterek, 73 köye yeniden telefon hattı çektiklerini söyledi. Sevim, “Bu kapsamda Erzurum genelinde 2012 ve 2013 yıllarında ilçelerimize bağlı hırsızlık nedeniyle hizmet verilemeyen köylerden toplam 73 köyümüze yeniden haberleşme hizmeti tesis edilerek halkımızın kullanımına sunulmuştur. Yapılan bu yatırımlar ile haberleşmede köy-şehir ayrımı ortadan kaldırılarak telefon ve genişband internet hizmeti verilmektedir. Ayrıca yılsonuna kadar hizmet verilen köy sayısına yenileri eklenecektir’’ dedi.

İnsana saygı istedi

Hırsızların sorumsuzluğu yüzünden hem devletin milyonlarına zarar verildiğini hem de insanların haberleşmeden yoksun bırakıldığına işaret eden Türk Telekom Doğu-1 Bölge Müdürü Timur Sevim, hırsızların insana saygı göstermesini istedi. Sorumsuz insanların yüzünden bir çok vatandaşın mağdur edildiğine işaret eden Sevim, “İnsanlar mutlu günlerinde ya da acı günlerinde sorumsuz kablo hırsızları yüzünden telefonlaşamıyor. Artık bu tür hırsızlıkların son bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Küçük bedeller uğrunu milyonlar heba oluyor

Türk Telekom Doğu-1 Bölge Müdürü Timur Sevim, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin küçük beller uğruna devletimizin milyonlarının heba olmasına neden olduklarını belirterek, “Erzurum kırsalında hırsızlık nedeniyle müşterilerimiz mağdur ediliyor. Büyük yatırımlar yapılarak halkımızın hizmetine sunulan sistemler ve kablolar sorumsuzca tahrip edilerek küçük bedeller elde etme uğruna büyük zararlar veriliyor. Güvenlik güçlerimiz buna engel olmak ve suçluları yakalamak için yoğun mesai harcıyor. Ancak bu sorumsuz kişileri cezaların yetersizliği cesaretlendiriyor. Türk Telekom, halkımızın mağdur olmaması için tüm imkânlarını seferber ederek haberleşmesi kesilen köylere yeni teknolojiler ile kaliteli haberleşme hizmetini tekrar götürme çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.