Erzurum Haber - 19 Ocak 2020, Pazar

Her şeyi medya farelerine bırakalım

5 Kasım 2019, 11:51

Öyle güzel işlerini yola götürüyorlar ki; as, kes, biç, doğra, yıka, yağla, boya ve sun.

Erzurum medyası nereye gidiyor diye hiç kimsenin derdi yok. Bu derdi taşıyan sayılı insanlar da her gün türlü baskı, dedikodu ya da şantajlara maruz kalıyor.

Erzurum medyasını bir taraftan yönlendirenler diğer taraftan kurgulayanlar evlere şenlik. Ne Erzurum’un hali var ne Erzurumlunun derdi var. Kimi, neyi anlatıyorlarsa hep kendilerine göre. Ona yedirdi biz kaldık, onu çağırdı biz unutulduk, ona dedik bizi dinlemedi.

Peşine hücum.

Beyler hanginizin manşeti, yazısı, sözü Erzurumlunun içinden gelecek?

Hanginizin kalemi şehir içi ulaşımı yazıyor?

Hanginizin kalemi ilçelerin derdini iletiyor?

Hanginiz hangi çevre düzenlemesi için iki tane öneri sundunuz?

İşinize geldikçe her şeyi beğenip işinize gelmedikçe her şeyden nefret ediyorsunuz. Dün söylediklerinizi bugün yutuyor, bugün söylediklerinizi düne yapıştırıyorsunuz?

Mesela ne yapalım, belediye başkanları ile görüşüp size yetki mi çıkaralım?

Kanun hükmünde kararname çıkarıp bozuk kameralarının önündeki ikinci sınıf külhanbeyi ağızlarından; dil ve anlam bilgisinden yoksun yazılarından başlamadan hareket edilemez diye yasa mı çıkaralım?

Her şeyi siz bilirsiniz. Erzurumspor için ahkâm ilk sizden kesilecek, siyaset desen maşallah maşalığınız dışında dehasınız. Ticaret zaten elinizde.

Canınız mı sıkkın koyun bir il başkanını ya da belediye başkanı-yardımcısı falan hedefe, çalın oynayın.

İşin acı verici yönü de şu ki sizi hizaya sokması gereken yetkili ve ilgililer sizi daha fazla yanında taşıyor ya da çıtını çıkarmıyor. Arlı arından utanıyorsa demek!

Sabah erkenden gözünü açan bir kamera bulsun sabaha kadar müthiş fikirlerini empoze ettiğini sanıyor, üç beş liraya bir yazılım-yazılımcı bulan köşe yazarı hatta ‘gazeteci’ oluyor. Evveliniz belli şimdiniz berbat. Particilik oynamak, başkanlıklardan başkanlıklara koşmak sizi kurtarmayacak!

Yapmayın, siz kendi dümeninizi tam hedef ileri götürürken sizin yüzünüzden Erzurum geriye gidiyor. Çıkarlarınız yüzünden Erzurum’un gerçek sorunlarını hasıraltı edemezsiniz.

Derdinizi Erzurum’a odaklayın, sokak sokak gezin. Terminal mahallesindeki ‘cafelerinizden’ ‘lobilerinizden’ uzaklaşın da insanların ne istediklerini, ne istemediklerini görün.

Hala ısıtılmayan okullardan, maaşları ödemeyip insanları sömüren kolejlerden, arka bahçe gibi yönetilen derneklerden, gelmeyen otobüslerden, iş yapmayan esnaftan, sobası olmayan evden, kabloları açık bırakılmış aydınlatmalardan, akmayan trafikten, meydana çökmüş barzodan ancak böyle haberiniz olur.

Selam ve dua ile.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*