Erzurum Haber

“Her şey güzel bir Erzurum için”

“Her şey güzel bir Erzurum için”
408 Kez
13 Temmuz 2013 - 14:58

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, hizmete girdi. Şehrin Kuzey Çevreyolunda 57 dönüm arazi üzerine kurulan Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, 10 milyon TL’ye mal oldu. 18 dönüm yeşil alana sahip olan yeni terminal binasında 8 bilet satış noktası, 2 kafe ve 1 lokanta bulunuyor. Kapalı garajları, 29 peronu, yıkama-yağlama ünitesi, 27 araçlık taksi durağı ve 76 araçlık otoparkı bulunan terminal binası, modern mimari kullanılarak tasarlandı. Havaalanlarında yer alan güvenlik noktalarını da barındıran yeni terminal binası, vatandaşların huzur, güven ve konforu düşünülerek dizayn edildi.

“Her şey güzel bir Erzurum için”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Ahmet Küçükler, bir yatırımı daha şehre kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başkan Küçükler, şehrin yatırımlarla daha modern bir görünüme kavuştuğunu ifade etti. Küçükler, “Erzurum’da uzun bir süre kullanılan mevcut otogarın fiziki ve sosyal durumu bizi yeni bir yatırım oluşturmaya yönlendirdi. İhtiyaçlara cevap veremeyen mevcut terminal binasıyla ilgili vatandaşlarımıza daha estetik, işlevi yüksek ve konforlu bir otogar yapma kararı aldıktan sonra ‘Bismillah’ diyerek yeni projemizi hayata geçirdik. Şuan itibariyle hizmete giren yeni terminal binamız kullanılmaya başlandı. Bu yatırımımız, Erzurum’a yakışan bir terminal binasını olarak vücut buldu. Yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayacak olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

“Ulaşım hizmetleri en büyük önceliğimiz”

Şehirlerarası ulaşımda kentlerin adeta vitrini konumunda olan terminal binalarının önemine dikkati çeken Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Ahmet Küçükler, “Erzurum’da ulaşım hizmetlerine yepyeni ve çağdaş bir vizyon kazandırdık. Terminal binaları kentlerin modern hüviyetleri gibidir, birer ayna konumundadır. Bu binalar estetik ve işlevi yüksek olan özelliklere sahiptir. Biz de bu düşünceden hareketle her türlü ihtiyaca cevap veren bir terminal binası oluşturduk. Çalışmalarımızda emeği geçenlere,  yüklenici firmanın yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.