Erzurum Haber

Her semte bir park

Her semte bir park
248 Kez
02 Ekim 2018 - 14:28

Erzurum/zirve2000 Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, her mahalle, semt ve sokakta yeşil alan, park ve oyun alanı çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, çevre sakinlerinin çocuklarının güvenle oyun oynayacağı, oturup yorgunluk çayı içebileceği parklar, oyun alanları inşa etmenin en büyük görevleri olduğunu söyledi.

Yakutiye Belediyesi, Ömer Nasuhi Bilmen mahallesi Şükrüpaşa semti girişi Semt Garajı karşısında 9 dönüm büyüklüğünde yeni bir park yapımını sürdürüyor. Park içerisinde oyun alanı, spor alanı, kamelyalar ve bisiklet yolu bulunuyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, her mahalle, semt ve sokakta yeşil alan, park, oyun alanları inşa etmeye çalıştıklarını belirtti.

Başkan Korkut, “Yakutiye ilçe sınırlarımız içerisinde her mahalle, semt ve sokakta park, oyun alanı, spor alanları inşa ettik. Parklar ve mesire alanları apartmanlara sıkışan ailelerin, çocuklarıyla birlikte güvenli vakit geçirebilecekleri alanlar oldu. Şükrüpaşa girişinde Semt Garajı karşısında bir park çalışmamız var. Kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Park çevresinde bir ortaokul, çok sayıda apartman bulunuyor. Çevre sakinlerinin, çocukları oyun oynarken parkta çay keyfi yapmalarını sağlayacak güzel bir çalışma oluyor” dedi.

Yakutiye Belediyesinin yaptığı parkta oyun alanları, spor alanı, kamelya, bisiklet yolu bulunuyor. Park içerisinde 300 adet de ağaç dikiliyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.