Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Hemşehrileri iftar verdi

Hemşehrileri iftar verdi
06 Ağustos 2013 - 11:35

Çatlı hemşehrilerinin onuruna iftar yemeği veren AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, ilçe tarihinin en büyük yatırımlarının kendi dönemlerinde geldiğini belirtti. Yavilioğlu, “Çat’ta bir lise varken bugün dörde çıktı. MOBESE sistemi ile de Çat’ın güvenliğini sağlayacağız” dedi.

Recai UYGUR/ERZURUM

Çatlılar, önceki akşam hemşehrileri olan AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu’nun verdiği iftar yemeğinde bir araya geldi. İl Özel İdaresi Bahçesi’nde gerçekleşen iftar yemeğinde Çatlı hemşehrilerine hitap eden AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, Çat’ın çehresini değiştirme atağı başlattıklarını ve bunda da büyük ölçü de başarılı olduklarını belirtti. Çat’ın yıllardan beri hak ettiği hizmeti almadığına dikkat çeken Yavilioğlu, eğitimden sağlığa kadar Çat’ın bir çok sorununu kendilerinin döneminde çözüldüğünü söyledi. Milletvekili Yavilioğlu, “Çat’ta geçmiş dönemde sadece bir lise vardı. Biz bu lise sayısını dörde çıkarttık. 400 milyonluk bütçe ile YİBO’nunda çehresini değiştiriyoruz. Çat’a İmam Hatip Lisesi  ve Sağlık Meslek Lisesi açtık. YİBO yenileniyor. Eğitimde ilçemize çok büyük bir yatırım yapmış olduk” dedi.

Çat’a İmam Hatip Ortaokulu

AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz  Yavilioğlu, Çat’ta 200 öğrencinin yatılı olarak kalabileceği İmam Hatip Lisesi Pansiyonu yapacaklarını belirterek, Türkiye’de bir ilçede ilk kez İmam Hatip Orta Okulu açan ilçe olduklarının da altını çizdi. Yavilioğlu, “Çat’ın artık bir İmam Hatip Orta Okulu da olacak. Bunun  için gururluyuz. Yavi’ye  12 Derslik Çok Programlı Lise(ÇPL) yapıyoruz. 100 öğrenci kapasiteli pansiyon yapma çalışmalarımızda sürüyor. Çat’a yapacağımız üçüncü lisenin hangi dalda hizmet vereceği programa göre belli olacak” diye konuştu.

Çat’a MOBESE sistemi kurulacak

Yavilioğlu, Çat’ta okulların bulunduğu alanda 500 milyonluk bir kamulaştırma çalışması yaptıklarını belirterek, ilçenin güvenliği açısından MOBESE sisteminin de kurulacağını söyledi. Milletvekili Yavilioğlu, ilçedeki tüm camilerin bakım onarımını yaptıklarını ifade ederek, diyanetten camilerin bakım ve onarımı için en fazla kaynak alan ilçe olduklarının da altını çizdi. Yavilioğlu, “200 milyonluk kaynakla, büyük camide insanların ihtiyaçlarına cevap verecek WC’ler yapacağız. Babadereli Efe Türbesi’nin etrafında çevre düzenleme çalışması yapacağız. Çatlı hemşehrilerimiz için bir de gasilhane yapacağız. Derelerin ıslahı konusunda da DSİ ile görüşmeler yaptık. Dereler ıslah edilecek” şeklinde konuştu.

Göl Yusuf Barajı bizim için önemli

Göl Yusuf Barajı’nın kendisi için büyük önem arzettiğine değinen AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, sekiz köyün sulama kanalına hizmet verecek olan projeyi büyük bir özveri ve fedakarlıkla 2015 yılı sonuna kadar bitirmeyi amaçladıklarını belirtti. Yavilioğlu, “Çatlı bir hemşehriniz olarak Baba Dereli Türbesi ile ilgili proje ile Göl Yusuf Barajı projelerini kişisel olan çok önemsiyor ve değer veriyorum. Göl Yusuf Barajını projelendirdik. İnşallah 2015 yılı sonu itibari ile hizmet verecek. İlçemizin su ve kanalizasyon şebekesi için 4 trilyon gibi bir kaynak oluşturduk” dedi.

Yolda sıkıntı kalmadı

Çat’a UEFA kriterlerine uygun bir sentetik çim saha kazandıracaklarını ve bu sahanın Eylül ayı sonuna kadar tamamlanacağını belirten AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, ilçede 3.5 milyonluk kaliteli asfalt çalışması yaptıklarını söyledi. Yavilioğlu, “İlçemize taş kırma makinası kazandırdık. Ayrıca şu anda ekskavatör ilçemizde çalışıyor. Yakın bir zamanda Çat’ta yol sıkıntısı diye bir şey kalmayacak” şeklinde konuştu. AK Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tayyip Güngör, AK Parti İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Reis Tanas ile Hatem Uçar’ın da hazır bulunduğu iftar yemeğinde Çatlılar hizmetlerinden dolalı Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu’na teşekkür etti.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.