Erzurum Haber - 24 Mart 2019, Pazar

Hem suçlu, hem güçlü…

16 Şubat 2018, 10:40
Hem suçlu, hem güçlü…

Erzurum/zirve2000 Erzurum’da şiddet uyguladığı imam nikahlı eşinin sığınma evine gitmesine neden olan Recep K., barışma teklifine karşılık bulamayınca intihara kalkıştı.
Doğa ALCA/PUSULA ÖZEL
Olay, Yakutiye ilçesi Rabia Ana Mahallesindeki Aile ve Sosyali Politikalar İl Müdürlüğü önünde yaşandı. Kocası Recep K. tarafından şiddet gördüğü gerekçesiyle evi terk eden Zühre K., geçtiğimiz ikinci kez hafta kadın sığınma evine yerleşti. Yeğeniyle birlikte öğle saatlerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne giden Recep K., buradaki yetkililere eşiyle görüşmek istediğini söyledi. Kadın sığınma evinin gizliliği gereği bilgi vermeyen yetkililer, Recep K.’ya eşiyle ancak telefonda görüşebileceğini söyledi. Bunun üzerine eşiyle telefonda görüşen ve eşine “Barışmak istiyorum” diyen Recep K., ummadığı bir cevapla karşılaştı. Daha öncesinde de şiddete uğradığı için kadın sığınma evine yerleşen ve eşinin ikna çabalarına karşılık barışan Zühre K., bu kez barışmak istemediğini söyledi. Eşinden aldığı cevap karşısında, “Ben akşam beşe kadar burada bekleyeceğim. Kararını değiştirirsen yine görüşürüz” diyerek ayrıldı.

Yerde ararken yedinci katta buldum
Bir süre yeğeni ile birlikte bekleyişe koyulan Recep K., yeğenine “Akşama kadar çok vakit var. Bekleyene kadar bir şeyler yiyelim. Haber gelebilir ben burada bekleyeyim sen git yiyecek bir şeyler bul” dedi. Yeğenini yanından göndermeyi fırsat bilen Recep K., Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasının karşısındaki boş inşaata yöneldi. 9 katlı binanın iskelelerine tırmanmaya başlayan Recep K.’yı gören çevredekiler, durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Amcasının telefonu açmaması üzerine tekrar geriye gelen yeğen, amcası Recep K.’yı binanın yedinci katındaki iskelede görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı. Amcasına aşağıya inmesi konusunda ikna etmeye çalışan yeğen, olay yerine gelen polis ekiplerine, “Beni yiyecek bir şeyler bulmaya gönderdi. Telefona cevap vermeyince merak ettim geri döndüm. Ben amcamı yerde ararken yedinci katta buldum” dedi.

İkna çabaları sonuçsuz kaldı
Vatandaşların ihbarı sonrasında olay yerine gelen itfaiye ekipleri de, Recep K.’nın çıktığı yedinci katın altına branda açmak istedi. İskelelerden dolayı brandayı uygun bir noktaya kuramayan ekipler, zor anlar yaşadı. Bulunduğu inşaata çıkan polislerin uzun süren ikna çabalarına rağmen aşağıya inmeyen Recep K., polislere “Ne yaparsanız yapın vazgeçmeyeceğim. Eşim buraya gelmeden, seninle barışıyorum demeden inmeyeceğim” diye seslendi. Çevredekilerin meraklı bakışları eşliğinde polislerle uzun süre diyalog kuran Recep K., polislerden birisinin bulunduğu yere yaklaştığını görünce iskelenin iki kat daha yukarısına tırmandı. Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürü Harun Kaplan’ın ikna çabalarına da karşılık vermeyen Recep K., polislerden eşinin getirilmesini istedi. Bunun üzerine Kaplan, Recep K.’ya eşinin geleceğini söyledi.

Sizi de yordum, kusura bakmayın
Polis otosuyla olay yerine getirilen Zühre K., uzun süre araçtan inmek istemedi. Daha sonrasında ikna olan kadın, eşinin bulunduğu inşaata götürüldü. Eşini gördükten sonra bulunduğu iskeleden inşaatın içerisine giren Recep K., polislerin eşliğinde eşinin yanına götürülerek inşaattan çıkarıldı. Eşini getiren polislere teşekkür eden Recep K., “Hakkınızı helal edin, kusura bakmayın sizi buraya kadar yordum” dedi.

Eşi yine de barışmadı
İnşattan inen eşi Recep K. ile yan yana gelmek istemeyen Zühre K., eşiyle barışmadı. Kocasından kaçarcasına başka araca binen kadın eşine tek cümle daha etmedi. Ayrı ekip araçlarına bindirilen çift, ifadeleri alınmak üzere Gürcükapı Polis Merkezine götürüldü. Öte yandan aralarında şiddetli geçimsizlik olduğu öğrenilen çiftin kız çocuklarının devlete ait bir yurtta kaldığı öğrenildi.

Hem suçlu, hem güçlü… Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*