Erzurum Haber

HEM DOKTOR HEM HAKEM

HEM DOKTOR HEM HAKEM
2.581 Kez
03 Şubat 2021 - 12:45

Erzurum/zirve2000 O, Özel Buhara Hastanesinde uzun yıllar fizyoterapist olarak hizmet verdi. Sonra kamuya atandı. Amatör sporcuların sağlığı için hizmet eden Antalyalı Emrah Ardıç, Erzurum’dan evlenerek Dadaşlar diyarına yerleşti.

Nurullah PALA/PUSULA

Bazı insanlar vardır ki, onların doğdukları yer değil, doydukları yer memleketleri olmuştur. Sporda da Ünal Karaman Konyalı olmasına rağmen futbol kamu oyu onu Trabzonlu olarak bilir. Erhan Çelenk, Akçaabatlıdır, ama herkes onu ‘Erzurum’un çocuğu Erhan Çelenk’ diye bilir. Onur Recep Kıvrak, İzmirli’dir ama o Trabzon’la özdeşleşmiştir. Yusuf Erdoğan Ispartalı’dır ama herkes Trabzonlu olarak tanır.

Emrah Ardıç da, Antalyalı’dır ama biz onu hep Erzurumlu olarak tanıdık.

Yıllarca futbol sahalarında hakem olarak düdük çaldı. Onu kimse Antalyalı olarak bilmedi, Erzurumlu olarak tanıdı, futbol severler Emrah Ardıç’ı…

Uzun yıllar futbol hakemliğinin yanı sıra fizyoterapist olarak Özel Buhara Hastanesi’nde sağlığa hizmet veren Emrah Ardıç. Erzurumlu Rahime Polat ile dünya evine girdi ve Erzurum’a yerleşti.

Sessiz sedasız evlendi

Kamuya uzman fizyoterapist olarak atanan Emrah Ardıç, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden emekli Ali Polat’ın kızı Rahime Polat ile dünya evine girerek hayatını birleştirdi. Mutlu bir evliliği olan Emrah Ardıç, fizyoterapist olarak sağlık alanında insanlara hizmet verirken, yıllarca Erzurum’u temsil eden spor kulüplerine de fizyoterapist olarak hizmet verdi. Emrah Ardıç, Spor Toto BAL ekiplerinden Yakutiye Belediyespor’un da Sağlık Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Emrah Ardıç, Erzurum’da aktif faal futbol hakemliğini bıraktıktan sonra İl Hakem Kurulu üyeliği yaptı. Ardıç şu anda da il gözlemcisi olarak görev yapıyor.

Bizde Pusula Gazetesi olarak Yakutiye Belediyespor’un Sağlık Sorumlusu Emrah Ardıç ile dünya evine girdiği eşi Rahime Ardıç’ı (Polat) tebrik ediyor ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.