Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Hedef Olimpiyat

Hedef Olimpiyat
27 Ağustos 2013 - 11:12

Sırbistan’da gerçekleştirilen Serbest Stil Dünya Güreş Şampiyonası’nda Dünya ikincisi olan 16 yaşındaki Enes, Erzurum’a omuzlarda indi. Karşılamaya gelen Erzurum Güreş İl Temsilcisi Selami Topaloğlu, “İnşallah Enes’in ve diğer arkadaşlarının başarıları daim olur” diye konuştu.

Furkan NEHRİ/ ERZURUM

Sırbistan’ın Zrenjanin kentinde düzenlenen Serbest Stil Dünya Güreş Şampiyonası’nda 85 kiloda Dünya ikincisi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün sporcusu 16 yaşındaki Muhammed Enes Altun, memleketi Erzurum’da davul zurnayla karşılandı. Dün 18:30 surlarında hava yolu kente gelen Altun’u Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdür Vekili Ali Sarıbuday, Erzurum Güreş İl Temsilcisi Selami Topaloğlu, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Spoor Koordinatörü Yaser Taşkesenlioğlu ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Havaalanı önünde oluşan kalabalık Enes’i omuzlara alarak davul zurna eşliğinde konvoya götürdü.

Sırbistan’da ki turnuvada ilk turu bay geçen Altun, ikinci turda Bulgar sporcuyu, üçüncü turda Mısırlıyı, yarı finalde de Kazak sporcuyu yenerek finale yükselmeyi başarmıştı. Milli sporcu finaldeki rakibi Rus Sadualev’e ise yenilerek Dünya İkincisi oldu.

Yaklaşık 1,5 ay öncede Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonasında ikinci olan Enes Altun ile birlikte kente gelen Erzurumlu Güreşçiler Eren Turan, Mehmet Erzincanlı ve Bülent Deveci de omuzlarda taşındı. Güreşçilerin böyle güzel başarılarla kente gelmelerinin çok güzel bir duygu olduğunu söyleyen Erzurum Güreş İl Temsilcisi Selami Topaloğlu, “Enes, bundan önceleri de bizleri uluslar arası aldığı başarılarla mutlu etti. Tabi böyle güzel madalyaların Erzurumlu kardeşlerimize gelmesi bizleri daha da bir mutlu ediyor. İnşallah bundan böylede Enes’in bu başarıları aratarak olimpiyat şampiyonluğuna kadar gider. Diğer sporcu kardeşlerimizi de oraya katılmaya hak kazandılar. İnşallah onlardan da güzel haberler alacağız” diye konuştu.

Hedef Olimpiyat

Dünya İkincisi Milli Sporcu Enes Altun, ise hedefin olimpiyat olduğunu söyleyerek, “Girdiğim şampiyonada birinci olamadım. Ama dünyanın en güzel anı sizden bir şeyler bekleyen insanlara başarılarınız hediye etmenizdir. Çok mutluyum. İnşallah bundan böyle Olimpiyat Şampiyonluğu için çalışacağım” dedi.

Havaalanında gerçekleştirilen karşılama töreninde Dadaş güreşçilerin hocaları İlhami Topaloğlu da göz yaşlarını tutamadı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.