Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Hedef ilk 100 şirket

Hedef ilk 100 şirket
23 Temmuz 2013 - 14:28

İSO’nun “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına göre Aşkale Çimento; 9 Yılda 310 basamak yükseldi. Bir önceki yıla göre 18 basamak yukarı çıkarak 168’inci oldu. Çimento sektöründe 4’üncülük koltuğuna oturdu.
İstanbul Sanayi Odası’nın 45 yıldan bu yana her yıl yaptığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının sonuçları açıklandı. Türkiye’deki tüm sanayi kuruluşu esas alınarak hazırlanan ve şirketlerin rakamsal büyüklüklerini ortaya koyan bu araştırmada Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde az sayıda isim bulunuyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine 2004 yılında 478’inci sırada giren Aşkale Çimento’nun 2012 rakamlarına göre 168’inci sıraya kadar yükseldi. Aşkale Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “9 yılda 310 basamak yükselmiş olmamız asla tesadüf değildir. Son açıklanan rakamlara göre; Aşkale Çimento Grubu, çimento sektöründe en büyük dördüncü şirket oldu. Emeği geçen ve şirketimizin bu günlere gelmesinden katkısı olan herkesle bu başarıyı paylaşıyoruz. ” dedi.
“HEDEFİMİZ EN BÜYÜK 100 ŞİRKET”
İlk yola çıktıklarında ortaya koydukları büyüme hedeflerinin bir çok kesim tarafından hayal olarak değerlendirildiğini söyleyen Başkan Yücelik, “Hedefimiz Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında olmaktı. Şimdi bu hedefe her yıl bir adım daha yaklaşıyoruz. Elbette bu kolay olmadı. Bizler en başta kollektif ruhun ve birlikte olmanın güzelliğini yaşıyoruz. Şirket ve tesislerimizde; sosyal, çevresel, yönetim anlayışı ve çalışma kültürünü dünyanın kabul ettiği standartlara getirmeye çalışıyoruz. ” dedi.
“KALKINMA GAYRETLERİNE KATKI YAPMAK”
Türkiye’nin mutlak şekilde kendi hammadde ve yeraltı kaynaklarını daha fazla harekete geçirmesi gerektiğini savunduklarını ifade eden Yücelik, “Dolayısıyla; hükümetin bu paralelde 2023 için ortaya koyduğu hedefleri önemsiyoruz. Bölgede yatırımlarımız hızla sürüyor. Ülkemizin ve bölgenin kalkınma gayretlerine katkımız sürecektir. Erzurum, Aşkale, Van, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Ağrı, Beşikdüzü, Tirebolu ve Rize’deki tesislerimizle bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. ” diye konuştu.
“SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ ŞİRKET OLDUK”
Sahip oldukları misyon, vizyon ve değerleri aradan geçen zaman içinde güçlü bir zemine oturduklarını hatırlatan Aşkale Çimento Başkanı Lütfü Yücelik, “ Ticari alanda da önemsenen ve bir o kadar etkili konuma sahibiz. Türkiye çimento sektöründe bir çok manada öncü konumda olmamız, yaptığımız mücadelenin bir yansımasıdır. Elbette gerçekleştirdiğimiz her işte ve attığımız her adımda sorumluluklarımızın farkında hareket ediyoruz. Bizim sorumluluğumuz; geleceğimiz, insanımız, çevremiz ve ilkelerimizle bir bütündür. Bunları asla unutmuyor ve birbirinden ayırt etmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.