Erzurum Haber

Hedef Erzurum…

Hedef Erzurum…
1.678 Kez
21 Nisan 2015 - 18:22

Erzurum/zirve2000 İstanbul Maltepe’de faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Suha Dengizek ve yönetim kurulu üyeleri Erzurum’da çeşitli ziyaretler yaparak Erzurum ekonomisini yakından ilgilendiren görüşmeler yaptılar.
Dengizek ve beraberindekiler Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum 1. sıra milletvekili adayı eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO ) Meclis Başkanı Saim Özakalın ve yönetim kurulu, bir çok işadamı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
Ziyaret programına Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Suha Dengizek, Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı aynı zamanda Ak Parti Erzurum milletvekili aday adayı Av. Ali Demirhan, İşadamı Bülent Gül, Dr. Dündar Özbaylar, işadamı Hakkı Demirbağ, işadamı Cevat Önal, Gazeteci Kenan Gülerci ve işadamı Taylan Mesutgil katıldı.
Dengizek, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlık Makamında yapılan görüşmede, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in zaten vakfın mütevelli üyesi olduğunu belirterek, kendisine çalışmalarında başarılar diledi ve vakıfa vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti. AK Parti Erzurum 1. sıra milletvekili adayı, önceki dönem İçişleri Bakanlığı yapmış olan Efkan Ala’dan, Erzurum’un gelişmesine engel olan bürokratik engellerin aşılması noktasında destek olmasını istedi.
ALA, “ VAKFI ZİYARETE GELECEĞİM
AK Parti Erzurum 1. sıra milletvekili adayı, önceki dönem İçişleri Bakanlığı yapmış olan Efkan Ala, vakıf yönetimine tespih hediye etti ve seçim sonrası ilk ziyaretini Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfına yapacağını belirtti. Ala, “Maltepe’de faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı çok faal bir vakfımız. Erzurum adına çok faydalı işler yaptığını biliyoruz, takip ediyoruz. Dolayısıyla 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerden sonra mutlaka vakfımızı ziyarete geleceğim. Bu vesileyle öncelikle Vakıf Başkanı Suha Dengizek kardeşimi ve tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşları tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi.
DENGİZEK, “SAYIN BAKANIM ERZURUM’U KALKINDIRALIM ARTIK!”
Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Suha Dengizek, “Erzurum sermaye gücünün yüzde 70 İstanbul’da bulunuyor. Bizler İstanbul’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak Erzurum ekonomisine daha fazla nasıl katkımız olabilir, Erzurum ile İstanbul arasında köprü vazifesi kurmak için çeşitli girişimlerde bulunuyoruz. Birlik beraberlik içinde ekonomik açıdan güçlü bir Erzurum için elbirliğiyle hareket etmeliyiz. Sayın Bakanım sizden özellikle Erzurum ekonomisi adına bürokratik ve teşvik uygulamaları konularında kolaylıklar gösterilmesi için destek istiyoruz.” Dedi.
DEMİRHAN, “ERZURUM’UN GELİŞMESİ İÇİN DAHA CESUR ADIMLAR ATMALIYIZ”
AK Parti Erzurum milletvekili aday adayı Av. Ali Demirhan ise konuşmasında, “Erzurum’un menfaatlerinin korunması adına üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Ak Partiden Milletvekili olmak için girişimde bulunduk, şimdilik nasip değilmiş, öyle takdir edildi. Fakat Milletvekili olamasam da Erzurum’un ekonomik açıdan gelişmesi için gücümüzün yettiği kadar gayret göstereceğiz. Sermaye gücünü Erzurum’a kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu önümüzdeki dönem Erzurum’u yöneten kadrolarda sermayenin Erzurum’a kazandırılması konusunda oldukça gayretliler. Zira yerel yönetimin bu konudaki anlayışı çok önemli. Gerek yerel yöneticiler gerekse merkezi hükümet kanadındaki siyasilerimiz ve bürokratlarımız el birliğiyle hareket ederek Erzurum’un kalkınmasına katkıda bulunmalıyız” dedi.
ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİLER.
Vakıf heyeti daha sonra Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasına geçti. Erzurum ekonomisinin konuşulduğu görüşmede vakıf heyetini, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın’ın başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeleri Vakur Alemdar, Hüseyin Polat, Zeki Adil, Serdar Kömeç, Meclis Üyesi Burhan Doğan, Genel Sekreter Av. Harun Delibaş karşıladılar. Erzurum ekonomisinin mevcut durumu ve gelecekte neler yapılması konusunda değerlendirmelerde bulunuldu.
ETSO Meclis Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulüp Başkanı Saim Özakalın, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve İstanbul’da yaşayan hemşerilerinin Erzurum ile olan bağlarının daha kuvvetli olması gerektiğini ifade etti.
Özakalın, “Erzurum’un en önemli sorunu ekonomik sorunlar, bu sorunların çözümü de bölgeye yapılacak olan yatırımlarla sağlanacaktır. Özellikle bölgemize uygulanan teşviklerin daha cazip hale getirilmesi gerekiyor. Mevcut teşvik yasaları bürokratik zorlukları da beraberinde getirdiği için bölge ekonomisine yeterince katkı sunarak faydalanılamıyor. Bu konuda mutlaka yeni düzenlemeler yapılmalıdır” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.