Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

“Hedef aynı, tarih farklı”

6 Mart 2014, 16:48
“Hedef aynı, tarih farklı”

Dr. Yavilioğlu, “Hedef, yükselen Türkiye’nin önünü kesmek

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen ‘Yükselen Türkiye Konferansı’na katılan Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, 28 Şubat ile 17 Aralık operasyonlarının aynı şekilde halkın iradesine yönelik olduğunu söyledi.

“Hedef aynı, tarih farklı’

Avrupa Türk Demokratlar Birliği tarafından Fransa’nın başkenti Paris ile Mets, Pontoise, Evreux ve Lorraine bölgelerinde düzenlenen ‘Yükselen Türkiye Konferansı’na katılan Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, 28 Şubat ve 17 Aralık operasyon girişimleri hakkında bilgi verdi.

28 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında yapılan konferansa katılan Dr. Cengiz Yavilioğlu, 28 Şubat ile 17 Aralık operasyonlarının birbiriyle aynı olduğunu söyledi. Her ikisinde de milletin iradesine kastedildiğini belirten Dr. Yavilioğlu, “Bu iki süreçte hedef siyasi otoriteye karşı bir operasyondur. Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin önü kesilmek istenmiştir. İktidar ve iktidara taşımayan irade yok edilmek istendi. 17 Aralıkta iç ve dış bağlantıların destekleriyle yapılması planlanan darbe girişimi sivil siyaset alanını yok etmeye yönelik bir girişim olmuştur. Bugün Türkiye sanayide, ekonomide, milli savunmada ve birçok alanda büyük bir hızla ilerleyip bölgesinin lideri olmuştur. Miammar’dan Afrika’nın en ücra kentinde yaşayan mazlumların koruyucusu olmuştur. Bu süreci kabullenmek istemeyen iç ve dış güçler, siyasetçilerin itibarına yönelik bir suikast girişimi içerisine girmiştir. İnsani Yardım Vakfı (İHH) gibi bir yardım kuruluşunu terörize ederek, Türkiye Cumhuriyeti’ni terör örgütüyle ilişkilendirilmek istenmiştir. Hükümetimiz bu konuda duruşunu sergilemiş, olabilecek bir darbenin önünü kesmiştir. Hükümete yapılan operasyonun hedefi aynı, farklı olan tarihiydi” dedi.

HÜKÜMETİMİZE YOĞUN İLGİ VAR

Yükselen Türkiye Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, bu bölgelerde yaşayan insanların AK Parti iktidarına karşı büyük bir desteğin olduğunu söyledi. Yapılan darbe girişimlerini Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşların çok iyi analiz ettiklerini ifade eden Dr. Yavilioğlu, “Hükümetimize ve Başbakanımıza karşı büyük bir sevgi seli var. Türkiye’nin büyüyüp gelişmesini yakından takip ediyorlar. Her platformda destelerini dile getiriyorlar. 17 Aralıkta yapılması planlanan darbe girişiminin 28 Şubat ile bağlantılı olduğunu bizlere iletiyorlar. Türkiye’nin büyük gelişmesi onları çok mutlu ediyor. Bu tablo bizleri de hem yüreklendirdi hem de mutlu etti. İçerde ve dışarda halkımızdan aldığımız güçle bu süreçleri hiçbir darbe almadan üstesinden geliyoruz” şeklinde konuştu. Dr. Yavilioğlu, konferans sonrasında hastanede Türk vatandaşlarını ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde de bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*