Erzurum Haber

Haydi hep beraber yaşayalım…

Haydi hep beraber yaşayalım…
350 Kez
24 Şubat 2013 - 14:01

Erzurum Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD)İşletme Müdürlüğünce “Nostaljiye Yolculuk” adlı proje uygulanmaya başladı. Projeye göre Erzurum sınırları içerisinde demir yolunun geçtiği her ilçenin mülk amirleri kendi ilçelerinde Erzurum Gar’ına seyahat ederek eski zamanlardaki duyguyu ve havayı tadacak.

Proje ilk olarak Aşkale mülk amirleriyle uygulanmaya başlandı. Aşkale’deki mülk amirleri trenle Erzurum Gar’ına gelerek Nostaljik yolcuğu yaşadı. Bazı mülk amirleri ise makinist koltuğuna geçerek ve yolculuğa kendileri yön verdi. Yolculuğa Aşkale Kaymakamı Murat Fırat Taşolar, Aşkale Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yaptırmış, Aşkale İlçe Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Ertunç Ünal ve çok sayıda mülk amiri katıldı. Mülk amirleri böyle bir yolculuğa katıldıklarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, bu projenin  her sene tekrarlanması gerektiğini söylediler.

Erzurum TCDD İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt, “Tren Cumhuriyetin en önemli sembollerinden birisi ve eskiden bütün devlet adamları ve mülk amirleri trenle yolculuk ederdi.   Ama gelişen teknoloji ve ulaşım ağlarının çeşitlenmesiyle trende eski önemini kaybetti. Tabi trenin havası tadı bir başkadır. Biz de personelimizle görüştük ve bu tadı ve duyguyu mülk amirlerimize yeniden tattırmak için böyle bir proje başlattık.  Bu proje Erzurum İli içerisinde demir yollarının geçtiği ilçeleri kapsıyor. Proje kapsamında mülk amirlerini ilçelerden alıp Erzurum Gar’ına getiriyoruz. Daha sonra Gar Müzesi geziliyor ve program verilen yemekle son buluyor. İsteyen mülk amirlerine treni de kullanmak için makinist koltuğuna geçiyor. Bu projeyi geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Misafirlerimiz yapmış oldukları yolculuktan çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Bizde bu olumlu tepkiler karşısında mutlu olduk Erzurum TCDD İşletme Müdürlüğü olarak bu tarz çalışmaları yapmaya devam edeceğiz ve tren yollarını eski ihtişamlı günlerine kavuşturacağız.” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.