Erzurum Haber

Haydi hayırlısı…

Haydi hayırlısı…
844 Kez
06 Nisan 2015 - 11:18

Erzurum/zirve2000 İstanbul’da bulunan Erzurumlu medya mensubu ve sanatçıların bir çatı altında toplanabileceği yeni bir dernek kuruldu.
İlk toplantı Maltepe’de bulunan Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakıf binasında gerçekleşti. Erzurumlu sanatçı ve medya mensuplarının güçlü bir yapıya kavuşması ve birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi adına kısa adı EMSD olan Erzurum Medya Sanat Derneği adı altında oluşum gerçekleştirildi. İlk kurucular kurulu toplantısında yapılan demokratik oylamayla yönetim kurulu belirlendi ve dernek kuruluşu için yasal süreç başlamış oldu.
Onursal Başkan İbrahim Erkal
Toplantıya; Lütfü Ortakale, Şakir Bozan, Tamer Aktaş, Burhan Topal, Kenan Gülerci, Murat Yıldız, Tahsin Kara, Murat Balkuş, Metin Kara, Nevzat Soydan, Ayaz Toprak, İsmail Bingöl, Veysel Sayan, Cihan Aksakal, Güler Kahraman, Fuat Paşa, Murat Kazanasmaz, Serpil Gökdemir Arı, Kadir Dal, Erdal Yavuz, Necati Yazıcı, Mehmet Emin Karataş, Adnan Akgül, Engin Çağlayan, Sebahattin Kara, Recai Demir, Selami Çatar, Ali Kurtlu, Murat Kukku, Rehyan Demir, Mehmet Ahıskalı, Hüseyin Erkanlı, Alpaslan Aktaş, Tayfun Karakaş, Selçuk Sözen, Mesut İşitman, Harun Atmaca, Sinan Siverekli, Necati Kızılkaya katılırken, TRT Sanatçısı Nurullah Akçayır Ankara’dan telefonla canlı bağlantı kurarak tebrik etti.
İlk toplantı olması sebebiyle herkese ulaşılamadığı için en kısa sürede yeni üye kayıtlarının kabul edileceği belirtildi.
Yapılan değerlendirme neticesinde ilk Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;
Şakir Bozan, Tamer Aktaş, Kenan Gülerci, Murat Yıldız, Erdal Yavuz, Tahsin Kara, Murat Balkuş, Cihan Aksakal, Güler Kahraman, Serpil Gökdemir Arı, Kadir Dal.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.