Erzurum Haber

Halka dağıtılacaktı ama…

Halka dağıtılacaktı ama…
3.535 Kez
06 Temmuz 2019 - 20:02

Erzurum/zirve2000 Milli Mücadelenin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Erzurum’da cağ kebabı rekor denemesi gerçekleştirildi. 919 kiloluk cağ kebap halka dağıtılmak yerine insanların gözü önünde kamyone alınarak götürüldü.
Erzurum Kongresinin ve Milli Mücadele’nin 100.yıl dönümü festival havasında kutlanıyor. Havuzbaşı Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlik kapsamında 919 kiloluk cağ kebabı vuruldu. Yüzlerce insanın gözleri önünde vurlan cağ kebabının ilk kesimini Erzurum Valisi Okay Memiş yaptı.
Hazırlanan cağ kebabı bir süre kuyruğa giren vatandaşlara dağıtıldı. Cağ kebabı almak isteyen yüzlerce vatandaş bir süre sonra hayal kırıklığı yaşadı. Cağ kebabı vuran işletme yüzlerce kiloluk cağ kebabını bir kamyonete yükleyerek götürdü. Cağ kebabı almak için bekleyen çoğunluğunu çocuk ve kadının oluşturduğu kalabalık ise elleri boş halde evlerinin yolunu tuttu.
Bu durum karşısında tepkilerini dile getiren vatandaşlar sorumlulara ateş püskürdü. Vatandaşlar,”Bir ton etin 50 kilosunu bile dağıtmadan apar topar alıp götürdüler. Eğer dağıtılmayacaksa neden günlerdir halkın katılımını sağlamak için duyuru yapıyorlar. Yüzlerce insan burada bir tane cağ almak için bekledik. Protokol gidince vatandaşa dağtılmayı kestiler. Burada bekleyenlere çok ayıp ettiler”diye konuştular.
Cağ kebabının nereye götürüldüğü konusunda hiç bir yetkili bir açıklama yapmadı.
cağ kebabı (1)

ERZURUM'DA CAĞ KEBABI VE BAŞ BAR REKOR DENEMESİ 919 KİLOGRAM CAĞ KEBABI VİNÇLE TEZGAHA KONULDU

ERZURUM’DA CAĞ KEBABI VE BAŞ BAR REKOR DENEMESİ 919 KİLOGRAM CAĞ KEBABI VİNÇLE TEZGAHA KONULDU

cağ kebabı (3)

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.